ЕУРО 2024

Шпанија савладала Италију и пласирала се у другу фазу

• 20.06.2024. 21:01

Фудбалери Шпаније савладали су Италију резултатом 1:0, у оквиру другог кола групе Б Европског првенства. Једини погодак на мечу постигао је Рикардо Клафјори који је погодио сопствену мрежу у 55. минуту.

УЖИВО:

Готово је у Гелзенкирхену.

90 +4' Корнер за Италију, али се Шпанија одбранила.

90 +2' - Ајозе Перез је имао двије сјајне прилике, али обје је пропустио јер је био себичан. Могли су Шпанци и до новог гола.

90' - Играће се још четири минуте

74' - Пелегрини шутира из слободног ударца, али одлази то преко гола.

70' - Сјајан покушај Вилијамса! Ушао је с лијеве стране у шеснаестерац, намјестио се на десну ногу и шутирао, али је погодио пречку!

69' - Жути картон за Ле Нормана.

55' – Аутогол, води Шпанија! Шпанци воде после аутогола Италијана - 1:0! Прошао је Никола Вилијамс по лијевој страни и послао оштру лопту у казнени простор коју је закачио Мората, а Калафори је неспретно реаговао и смјестио је у своју мрежу.

46' - Почело је друго полувријеме! Двије измјене код Италије у другом полувремену. Ушли су Кристанте и Камбијасо, а изашли Фратеси и Жоржињо.

Готово је прво полувријеме.

45' - Родри је добио жути картон због приговора.

38' - Сјајан напад Шпанаца преко лијеве стране. Вилијамса је одбрана Италије у посљедњи тренутак зауставила.

30' - Шпанци доминирају у Гелзенкирхену. Постоји само једна екипа на терену Велтинс-арене, Италијане у животу чува Донарума.

25' - Велика шанса за Шпанију! Каква бомба Фабијана Руиза с 25 метара, али брани то Донарума

24' - Какав продор Јамала! Покушавали су га Италијани рушити, али једноставно је превише издржљив. Додао је до Морате, али његов ударац је одбранио Донарума.

21' - Опасан напад Италијана, њихов први. Димарко је одиграо повратну лопту с лијеве стране, али није успио пронаћи ниједног саиграча.

15' - Донарума је први играч који је пожутио на сусрету због приговора.

10' - Велика шанса за Шпанију! Мората је послао перфектну лопту, Вилијамс се прошуњао поред Ди Лоренца и шутирао главом, али лопта одлази поред гола.

2'- Велика шанса за Шпанију на старту! Педри главом шутира под пречку, али Донарума брани и шаље лопту у корнер.

1' Почела је утакмица.

Италија: Донарума, Ди Лоренцо, Бастони, Калафиори, Димарко, Жоржињо, Барела, Фратеси, Пелегрини, Кијеза, Скамака.

Шпанија: Унаи Симон, Карвахал, Ле Норман, Лапорте, Кукуреља, Педри, Родри, Фабиан Руиз, Јамал, Вилијамс, Мората.

• 11:55 Вијести

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета сваки радни дан.

• 12:10 Гола наука, документарни програм (Р)

'' Гола наука, документарни програм (Р)

• 13:00 Аутошоп магазин (Р)

За љубитеље аутомобилизма, ауто тржишта и најновијих информација о вашем љубимцу.

• 13:30 Тајне музеја

'' Тајне музеја

• 13:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета сваки радни дан.

• 14:00 Ћирилица

'Кроз узбудљив, динамичан и непредвидив разговор са различитом палетом гостију - од стручњака и реномираних теоретичара, политичара и функционера, умјетника до естрадних личности открива информације које не објављују ни најскандалознији таблоиди.