ЕURO 2024

Španija savladala Italiju i plasirala se u drugu fazu

• 20.06.2024. 21:01

Fudbaleri Španije savladali su Italiju rezultatom 1:0, u okviru drugog kola grupe B Еvropskog prvenstva. Jedini pogodak na meču postigao je Rikardo Klafjori koji je pogodio sopstvenu mrežu u 55. minutu.

UŽIVO:

Gotovo je u Gelzenkirhenu.

90 +4' Korner za Italiju, ali se Španija odbranila.

90 +2' - Ajoze Perez je imao dvije sjajne prilike, ali obje je propustio jer je bio sebičan. Mogli su Španci i do novog gola.

90' - Igraće se još četiri minute

74' - Pelegrini šutira iz slobodnog udarca, ali odlazi to preko gola.

70' - Sjajan pokušaj Vilijamsa! Ušao je s lijeve strane u šesnaesterac, namjestio se na desnu nogu i šutirao, ali je pogodio prečku!

69' - Žuti karton za Le Normana.

55' – Autogol, vodi Španija! Španci vode posle autogola Italijana - 1:0! Prošao je Nikola Vilijams po lijevoj strani i poslao oštru loptu u kazneni prostor koju je zakačio Morata, a Kalafori je nespretno reagovao i smjestio je u svoju mrežu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme! Dvije izmjene kod Italije u drugom poluvremenu. Ušli su Kristante i Kambijaso, a izašli Fratesi i Žoržinjo.

Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' - Rodri je dobio žuti karton zbog prigovora.

38' - Sjajan napad Španaca preko lijeve strane. Vilijamsa je odbrana Italije u posljednji trenutak zaustavila.

30' - Španci dominiraju u Gelzenkirhenu. Postoji samo jedna ekipa na terenu Veltins-arene, Italijane u životu čuva Donaruma.

25' - Velika šansa za Španiju! Kakva bomba Fabijana Ruiza s 25 metara, ali brani to Donaruma

24' - Kakav prodor Jamala! Pokušavali su ga Italijani rušiti, ali jednostavno je previše izdržljiv. Dodao je do Morate, ali njegov udarac je odbranio Donaruma.

21' - Opasan napad Italijana, njihov prvi. Dimarko je odigrao povratnu loptu s lijeve strane, ali nije uspio pronaći nijednog saigrača.

15' - Donaruma je prvi igrač koji je požutio na susretu zbog prigovora.

10' - Velika šansa za Španiju! Morata je poslao perfektnu loptu, Vilijams se prošunjao pored Di Lorenca i šutirao glavom, ali lopta odlazi pored gola.

2'- Velika šansa za Španiju na startu! Pedri glavom šutira pod prečku, ali Donaruma brani i šalje loptu u korner.

1' Počela je utakmica.

Italija: Donaruma, Di Lorenco, Bastoni, Kalafiori, Dimarko, Žoržinjo, Barela, Fratesi, Pelegrini, Kijeza, Skamaka.

Španija: Unai Simon, Karvahal, Le Norman, Laporte, Kukurelja, Pedri, Rodri, Fabian Ruiz, Jamal, Vilijams, Morata.

• 13:55 Vijesti

Prvi pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta svaki radni dan.

• 14:00 Ćirilica

'Kroz uzbudljiv, dinamičan i nepredvidiv razgovor sa različitom paletom gostiju - od stručnjaka i renomiranih teoretičara, političara i funkcionera, umjetnika do estradnih ličnosti otkriva informacije koje ne objavljuju ni najskandalozniji tabloidi.

• 16:00 Revolucije 1917 (R)