Премијер лига БиХ

Сарајево и Борац подијелили бодове на Кошеву

• Извор: АТВ
  • 05.11.2023. 21:46

Фудбалери Сарајева и бањалучког Борца подијелили су бодове на "Кошеву", а дерби утакмица 13. кола Премијер лиге БиХ завршена је резултатом 1:1.

Само минут је дијелио тим Винка Мариновића од пуног плијена.

Већ у другом минуту "црвено-плави" дошли су до предности. Јаков Благаић је упослио Јована Нишића који тресе мрежу домаћих.

Није се пуно чекало на реакцију играча Сарајева. Хасић је сјајно шутирао у шестом минуту, али је његов ударац завршио на стативи гола Милана Мијатовића.

Немања Мајдов од сада првак Европе и свијета

Озбиљнијих прилика није било све до 24. минута када је након додавања Граховца велику прилику пропустио Чавић који је шутирао преко гола.

До краја првог полувремена и једни и други су покушавали да угрозе гол ривала, али се резултат није мијењао.

Других 45 минута боље отварају домаћи. Хасић у 49. минуту вара Мијатовића, шутира, али Етера је на правом мјесту да отклони опасност.

Услиједио је период мирније игре све до истека 63. минута када домаћи губе лопту у опасној зони. Благаић шутира у добро постављеног Шахиновића, лопта се одвија до Нишића који је био непрецизан.

Наставио је Борац да врши притисак. У 71. минуту слободан ударац за "црвено-плаве". Ерера је још једном показао да има одличан ударац, али је поново Шахиновић био добро постављен.

Ђоковић показао величину, послије побједе тјешио Димитрова

Само минут касније на другој страни са дистанце шутира Хамза Чатаковић чији ударац иде поред гола.

Већ у 74. минуту прилику да можда стави и тачку на утакмицу пропустио је Јово Лукић. Марин Аничић је погрешно процијенио лет лопте, нападач Борца је изашао сам пред голмана Сарајева, али искоса шутира веома лоше и резултат остаје непромијењен.

У 82. минуту Борац је остао са играчем мање. Након што је Никола Пејовић фаулирао Чатаковића судија Ирфан Пељто му је уручио директан црвени картон.

Најбољу прилику за Сарајево на утакмици, до овог тренутка, пропустио је Кереме у 89. минуту. Његов ударац унутар казненог простора отишао је поред десне стативе Мијатовићевог гола.

У судијској надокнади домаћи су наставили са жестоким притиском, а све се исплатило у четвртом минуту судијске надокнаде када је послије велике гужве изједначујући гол постигао Аничић.

Рубљов: Не желим више да играм против Ђоковића

Борац је и након овог кола лидер, а на свом конту има 30 бодова. Четири више и меч више од Зрињског. Сарајево је на трећој позицији са 24 бода.

Већ наредног викенда у Бањалуку стиже Жељезничар, а тим Симона Рожмана гостује Посушју.