Premijer liga BiH

Sarajevo i Borac podijelili bodove na Koševu

• Izvor: ATV
  • 05.11.2023. 21:46

Fudbaleri Sarajeva i banjalučkog Borca podijelili su bodove na "Koševu", a derbi utakmica 13. kola Premijer lige BiH završena je rezultatom 1:1.

Samo minut je dijelio tim Vinka Marinovića od punog plijena.

Već u drugom minutu "crveno-plavi" došli su do prednosti. Jakov Blagaić je uposlio Jovana Nišića koji trese mrežu domaćih.

Nije se puno čekalo na reakciju igrača Sarajeva. Hasić je sjajno šutirao u šestom minutu, ali je njegov udarac završio na stativi gola Milana Mijatovića.

Nemanja Majdov od sada prvak Еvrope i svijeta

Ozbiljnijih prilika nije bilo sve do 24. minuta kada je nakon dodavanja Grahovca veliku priliku propustio Čavić koji je šutirao preko gola.

Do kraja prvog poluvremena i jedni i drugi su pokušavali da ugroze gol rivala, ali se rezultat nije mijenjao.

Drugih 45 minuta bolje otvaraju domaći. Hasić u 49. minutu vara Mijatovića, šutira, ali Еtera je na pravom mjestu da otkloni opasnost.

Uslijedio je period mirnije igre sve do isteka 63. minuta kada domaći gube loptu u opasnoj zoni. Blagaić šutira u dobro postavljenog Šahinovića, lopta se odvija do Nišića koji je bio neprecizan.

Nastavio je Borac da vrši pritisak. U 71. minutu slobodan udarac za "crveno-plave". Еrera je još jednom pokazao da ima odličan udarac, ali je ponovo Šahinović bio dobro postavljen.

Đoković pokazao veličinu, poslije pobjede tješio Dimitrova

Samo minut kasnije na drugoj strani sa distance šutira Hamza Čataković čiji udarac ide pored gola.

Već u 74. minutu priliku da možda stavi i tačku na utakmicu propustio je Jovo Lukić. Marin Aničić je pogrešno procijenio let lopte, napadač Borca je izašao sam pred golmana Sarajeva, ali iskosa šutira veoma loše i rezultat ostaje nepromijenjen.

U 82. minutu Borac je ostao sa igračem manje. Nakon što je Nikola Pejović faulirao Čatakovića sudija Irfan Peljto mu je uručio direktan crveni karton.

Najbolju priliku za Sarajevo na utakmici, do ovog trenutka, propustio je Kereme u 89. minutu. Njegov udarac unutar kaznenog prostora otišao je pored desne stative Mijatovićevog gola.

U sudijskoj nadoknadi domaći su nastavili sa žestokim pritiskom, a sve se isplatilo u četvrtom minutu sudijske nadoknade kada je poslije velike gužve izjednačujući gol postigao Aničić.

Rubljov: Ne želim više da igram protiv Đokovića

Borac je i nakon ovog kola lider, a na svom kontu ima 30 bodova. Četiri više i meč više od Zrinjskog. Sarajevo je na trećoj poziciji sa 24 boda.

Već narednog vikenda u Banjaluku stiže Željezničar, a tim Simona Rožmana gostuje Posušju.

• 12:15 Еmisija: Narod Priča (R)

Autorska putopisno-reportažna emisija novinarke Biljane Stokić, otkriće vam šta srce naroda priča o Srpskoj, o tradiciji i istoriji naših gradova i sela, o njihovoj svakodnevici i borbi za očuvanje pravih vrijednosti, marljivom radu, vjeri, i ljubavi prema njihovoj i našoj, otadžbini.

• 12:40 Teletrgovina