Spasio Junajted kiksa

Ronaldo nakon dvije godine postigao gol iz slobodnog udarca

• 16.04.2022. 18:39

Spektakularnom igrom Kristijano Ronaldo održao je Mančester junajted u trci za Ligu šampiona sa tri gola postignuta Norviču.

Norvič, tim koji kao posljednji napušta elitno takmičenje na kraju sezone namučio je Mačester i uzvratio tim na 2:0 prednosti sa dva gola u 10 minuta. Stvar je spasio Ronaldo u 76. minutu kada postiže svoj trći gol na meču.

Ronaldo je za pobjedu šutirao iz slobodnog udarca. Ono što je zanimljivo je da Ronaldo nije postigao gol iz slobodnog udarca skoro dvije godine - tačnije od 4. jula 2020. godine još u vremenu kada je igrao za Juventus.

Tokom igračke karijere Ronaldo je uglavnom bio glavni izbor za izvođenje prekida. Svojim legendarnim šutevima iz prvog mandata u Mančesteru, sebe je pozicionirao kao izuzetno opasnog igrača po golmane. Godinama broj uspješno izvedenih slobodnjaka smanjivao se, tako je sezonu prije prelaska u Juventus, dok je igrao u Madridu završio sa jednim postignutim golom.

Britanski portal svrstao ga je u listu precjenjenih izvođača slobodnih udaraca, zajedno sa Roberom Karlosom i Stivenom Džerardom. Statistički, Portugalac je daleko iza Dejvida Bekama, Lea Mesija, Andrea Pirla, Siniše Mihajlovića...

(Foto: Tanjug-AP/Jon Super)