Фудбал

Невиђена брука Динама у Лиги шампиона: Тресла им се мрежа чак 12 пута

• Извор: Агенције
  • 17.09.2024. 23:04

Фудбалери Бајерна до ногу су потукли загребачки Динамо на старту нове сезоне Лиге шампиона, а шта смо све гледали на Аллијанц Арени, Модри могу чак и бити задовољни резултатом 9:2 који је био завршни. Динаму се тресла мрежа чак 12 пута, али су Бајерну поништена три гола.

Бајерн је заиграо одлично на старту нове сезоне, након што је у прошлој доживио неуспјехе на свим фронтовима и остао без трофеја. Засад, нови тренер Винсен Компани све је добро укомпоновао и чини се да су Баварци опет они стари.

Кренуло је досуђеним пеналом за Бајерн, а Хари Кејн је постигао свој први гол вечерас у 19. минуту наставивши сјајну серију на старту нове сезоне.

До одласка на одмор Рафаел Гереиро и Михаел Олисе погађали су за сигурну предност Бајерна од 3:0 на полувремену. Чинило се да је Динамо потпуно дотучен у тим тренуцима.

Но, на старту другог дијела Загрепчани праве мало чудо и с два гола у 120 секунди долазе до повратка у меч. Погађали су Бруно Петковић и Такуyа Огивара.

Умјесто да врате Динамо у игру, ти голови су заправо разгоропадили Бајерн који је до краја ишао да до врха напуни мрежу гостију.

Кане други гол постиже у 57. минуту, а Олисе исто чини четири минуте касније. До краја утакмице Кејн је постигао и трећи гол данас за 6:2.

нглески нападач, који је постао и најбољи стријелац своје земље у историји Лиге шампиона, постигао је и трећи гол вечерас за 7:2 из трећег пенала у 77. минуту. До краја се се и Лирој Сане те Леон Горецка уписали у стријелце за коначних 9:2.

Загрепчани су на крају добро и прошли рачунајући на све што је Бајерн пропустио, али и чињеницу да су им три гола поништена због минималних ВАР офсајда.

Тако је Бајерн дошао до једне од најубједљивијих побједа посљедњих година, а Кејн већ до 11. гола у првих седам утакмица за клуб и репрезентацију на старту нове сезоне.