Fudbal

Neviđena bruka Dinama u Ligi šampiona: Tresla im se mreža čak 12 puta

• Izvor: Agencije
  • 17.09.2024. 23:04

Fudbaleri Bajerna do nogu su potukli zagrebački Dinamo na startu nove sezone Lige šampiona, a šta smo sve gledali na Allijanc Areni, Modri mogu čak i biti zadovoljni rezultatom 9:2 koji je bio završni. Dinamu se tresla mreža čak 12 puta, ali su Bajernu poništena tri gola.

Bajern je zaigrao odlično na startu nove sezone, nakon što je u prošloj doživio neuspjehe na svim frontovima i ostao bez trofeja. Zasad, novi trener Vinsen Kompani sve je dobro ukomponovao i čini se da su Bavarci opet oni stari.

Krenulo je dosuđenim penalom za Bajern, a Hari Kejn je postigao svoj prvi gol večeras u 19. minutu nastavivši sjajnu seriju na startu nove sezone.

Do odlaska na odmor Rafael Gereiro i Mihael Olise pogađali su za sigurnu prednost Bajerna od 3:0 na poluvremenu. Činilo se da je Dinamo potpuno dotučen u tim trenucima.

No, na startu drugog dijela Zagrepčani prave malo čudo i s dva gola u 120 sekundi dolaze do povratka u meč. Pogađali su Bruno Petković i Takuya Ogivara.

Umjesto da vrate Dinamo u igru, ti golovi su zapravo razgoropadili Bajern koji je do kraja išao da do vrha napuni mrežu gostiju.

Kane drugi gol postiže u 57. minutu, a Olise isto čini četiri minute kasnije. Do kraja utakmice Kejn je postigao i treći gol danas za 6:2.

ngleski napadač, koji je postao i najbolji strijelac svoje zemlje u istoriji Lige šampiona, postigao je i treći gol večeras za 7:2 iz trećeg penala u 77. minutu. Do kraja se se i Liroj Sane te Leon Gorecka upisali u strijelce za konačnih 9:2.

Zagrepčani su na kraju dobro i prošli računajući na sve što je Bajern propustio, ali i činjenicu da su im tri gola poništena zbog minimalnih VAR ofsajda.

Tako je Bajern došao do jedne od najubjedljivijih pobjeda posljednjih godina, a Kejn već do 11. gola u prvih sedam utakmica za klub i reprezentaciju na startu nove sezone.