Суперкуп

Мбапеов деби из снова: Гол и први трофеј са Реалом, Мадриђани су апсолутни владари Европе!

• 14.08.2024. 22:58

Фудбалери Реала из Мадрида освојили свој шести Суперкуп Европе пошто су вечерас у Варшави савладали екипу Аталанте резултатом 2:0.

То је био први трофеј ове сезоне за Мадриђане.

"Краљевски клуб" тако је постао апсолутни владар Европе и најтрофејнији клуб и у овом такмичењу, престигавши Барселону и Милан са којима је био изједначен све до вечерас.

Уз то, присуствовали смо и "крунисању" новог Галактикоса Килијана Мбапеа који се поготком на дебију представио навијачима Реала на најбољи могући начин.

Француз је, након асистенције Винисијуса, мрежу Италијана затресао у 68. минути, а само девет минута прије њега, противника је "начео" Федерико Валверде.

Ово је најава берићетне сезоне Реала. Анћелоти на располагању има страшан тим, а сво тешко оружје је убацио од почетка утакмице, укључујући нападачки трио Винисијус - Белингем - Мбапе.