Superkup

Mbapeov debi iz snova: Gol i prvi trofej sa Realom, Madriđani su apsolutni vladari Еvrope!

• Izvor: ATV
  • 14.08.2024. 22:58

Fudbaleri Reala iz Madrida osvojili svoj šesti Superkup Еvrope pošto su večeras u Varšavi savladali ekipu Atalante rezultatom 2:0.

To je bio prvi trofej ove sezone za Madriđane.

"Kraljevski klub" tako je postao apsolutni vladar Еvrope i najtrofejniji klub i u ovom takmičenju, prestigavši Barselonu i Milan sa kojima je bio izjednačen sve do večeras.

Uz to, prisustvovali smo i "krunisanju" novog Galaktikosa Kilijana Mbapea koji se pogotkom na debiju predstavio navijačima Reala na najbolji mogući način.

Francuz je, nakon asistencije Vinisijusa, mrežu Italijana zatresao u 68. minuti, a samo devet minuta prije njega, protivnika je "načeo" Federiko Valverde.

Ovo je najava berićetne sezone Reala. Anćeloti na raspolaganju ima strašan tim, a svo teško oružje je ubacio od početka utakmice, uključujući napadački trio Vinisijus - Belingem - Mbape.