Лига шампиона

Краљеви су поново на крову Европе!

• 01.06.2024. 22:56

Фудбалери Реала из Мадрида освојили су нови трофеј Лиге шампиона након што су вечерас на Вемблију били бољи од Борусије Дортмунд резултатом 2:0 (0:0).

Почетак па прекид. Играла се 24. секунда меча када један навијач са трибина улази у терен и "гања" Белингема како би направио селфи са Енглезом. Прекид је трајао три минуте, а онда је сусрет коначно почео.

Први на мечу пријете Нијемци. У шестој минути, из корнера је центрирао Брандт, лопта је ишла на Фулкруга који је био мало неспретан у петерцу Мадриђана, па тако голман Галактикоса Куртоа, отклања опасност.

Девета минута и пише се прва шанса за Реал. Белингем са око 20 метара покушава главом, али голман Милионера сигуран.

Сјајна комбинација Карвахала и Валвердера у 12. минути, али ударац Реаловог везњака иде преко гола Дортмунда.

Каква прилика за Борусију. Играо се 14. минут када Фулкруг упошљава Брандта, који излази сам пред голмана Мадриђана, али трапаво шутира и лопта иде поред лијеве стативе противника.

Минут касније, Винисијус узвраћа. Бразилац са око 17 метара покушава гађати десну страну голмана Борусије, међутим, ударац иде преко гола жути-црних.

Велика прилика за Адејемија и Борусију у21. минути. Изашао је Адејеми сам на голмана Реала, али је себи дао прејак фор у лијеву страну и шанса одлази у пропаст.

Невјероватно! У 23. минути двије колосалне прилике за Реал! Прво је шутирао Адејеми али брани Куртоа, а пар секунди касније и Фликриг који погађа стативу.

Борусија након 25 минута игре на Вемблију, ипак доминира.

Буде се Мадриђани. Винисијус пробија по страни у 27. минути, упошљаба Белингема, али он у петерцу противника маши лопту.

Први жути картон на мечу добио је Винисијус. Бразилац је пожутио у 35. минути због прекршаја у нападу.

Поново пријети Дортмунд! Сабицер у 41. минути са дистанце шутира, али голман Реала врховима прстију скреће лопту у корнер.

Након првих 45 минута игре на Вемблију, Борусија доста опаснија, али мреже су мировале.

Реал други дио меча отвара са двије велике шансе. Прво је Крос у 49. минути из слободњака сјајно шутирао, а голман Милионера из рашљи дословно ишчупао лопту, а свега неколико секунди касније и Карвахал је покушао главом, но, лопта иде преко гола жуто-црних.

Галактикоси поново пријете, овога пута у 57. минути. Десни бек Реала Дани Карвахал поново је у прилици. Сјајан волеј ударац, али Кобел брани.

Након 60 минута игре на Вемблију, резултат је 0:0.

Невјероватан промашај Филкрига у 63. минути. Адејеми је центрирао, Филкриг сам испред Куртое удара лопту главом, али Белгијанац поново доказује класу.

Поново пријети Реал! Кроц центрира, а Винисијус сјајно удара главом, међути, лопта иде поред гола Борусије.

Какав промашај Белингема! У 69. минути Жуниор сјајно диже лопту у петерац Борусије, али Белингем је "кратак" и прилика одлази у неповрат.

Гооол! Реал води! Карвахал матира Кобела након корнера Кроса.

Поново прилика за Мадриђане! Белингем у 78. минута излази сам пред Кобела али голам њемачког тима брани његов ударац.

Поклела је Борусија. Камавинга сјајно шутира али Кобел брани.

Винисијус ставља тачку на финале! Бразилац у 83. минути матира Кобела за 2:0 и трофеј Лиге шампиона.

До краја сусрета резултат се није мијењао.

Ово је била петнаеста титула за Реал у најелитнијем фудбалском клупском такмичењу.

(Фото: Танјуг)