Лига шампиона

Како игра нови Јувентус! Спектакуларна побједа Старе даме

• Извор: АТВ
  • 02.10.2024. 23:04

Јувентус све више личи на потпуно нови тим који игра офанзивни фудбал, држи лопту под контролом, а Влаховић полако користи пуни потенцијал. Све су демонстрирали на гостовању Лајпцигу гдје су након преокрета славили са 2:3.

О другом полувремену овог меча доста ће се причати. Али, прво 30. минут и незаустављиви Шешко. Лајпциг стиже до предности иако је игра обје екипе била уједначена.

У другом полувремену Јувентус врши страховит пресинг који је уродио плодом у 50. минуту. Изједначење доноси Душан Влаховић.

Отворена игра Јувентуса је настављена, а то их је коштало у 59. минуту. У доста конфузној ситуацији Јувентус је извукао дебљи крај. Прво је у 59. минуту интервенисао руком голман Јувентуса Ди Грегорио ван казненог простора.

Након гледања ВАР-а добио је директан црвени картон, а Лајпциг слободан ударац. Шут није био прецизан да савлада незагријаног Перина који је стао на гол Старе даме, али је погодио играча Јувентуса у руку.

Са бијеле тачке био је прецизан Шешко и донио предност од 2:1 Лајпцигу.

Алегријев Јувентус би сигурно гањао минимални пораз, али је Мота инсистирао на повратку. Са играчем мање спектакуларним голом Душана Влаховића Јувентус стиже до 2:2 у 68. минуту.

Јуве није стао ту. Велико славље за клуб из Торина доноси Консеисао који фантастичним продором по трећи пут матира голмана Лајпцига и поставља коначних 3:2 за Јувентус.