Liga šampiona

Kako igra novi Juventus! Spektakularna pobjeda Stare dame

• Izvor: ATV
  • 02.10.2024. 23:04

Juventus sve više liči na potpuno novi tim koji igra ofanzivni fudbal, drži loptu pod kontrolom, a Vlahović polako koristi puni potencijal. Sve su demonstrirali na gostovanju Lajpcigu gdje su nakon preokreta slavili sa 2:3.

O drugom poluvremenu ovog meča dosta će se pričati. Ali, prvo 30. minut i nezaustavljivi Šeško. Lajpcig stiže do prednosti iako je igra obje ekipe bila ujednačena.

U drugom poluvremenu Juventus vrši strahovit presing koji je urodio plodom u 50. minutu. Izjednačenje donosi Dušan Vlahović.

Otvorena igra Juventusa je nastavljena, a to ih je koštalo u 59. minutu. U dosta konfuznoj situaciji Juventus je izvukao deblji kraj. Prvo je u 59. minutu intervenisao rukom golman Juventusa Di Gregorio van kaznenog prostora.

Nakon gledanja VAR-a dobio je direktan crveni karton, a Lajpcig slobodan udarac. Šut nije bio precizan da savlada nezagrijanog Perina koji je stao na gol Stare dame, ali je pogodio igrača Juventusa u ruku.

Sa bijele tačke bio je precizan Šeško i donio prednost od 2:1 Lajpcigu.

Alegrijev Juventus bi sigurno ganjao minimalni poraz, ali je Mota insistirao na povratku. Sa igračem manje spektakularnim golom Dušana Vlahovića Juventus stiže do 2:2 u 68. minutu.

Juve nije stao tu. Veliko slavlje za klub iz Torina donosi Konseisao koji fantastičnim prodorom po treći put matira golmana Lajpciga i postavlja konačnih 3:2 za Juventus.