Прекинут меч

Епилог хаоса у Амстердаму - Ајакс отпустио спортског директора!

• 25.09.2023. 10:00

Потпуни хаос влада у Амстердаму, пошто су навијачи Ајакса исказали велико незадовољство због ситуације у свом клубу.

Утакмица Ајакс - Фејенорд прекинута је због инцидената домаћих навијача приликом убједљивог вођства гостујућег тима.

Група навијача Ајакса покушала је силом да уђе на стадион након што је утакмица прекинута, што је навело полицију да их растјера сузавцем.

Скандал - навијачи Ајакса направили хаос, прекинут дерби Холандије!

Утакмица је први пут била прекинута у 20. минуту, пошто су навијачи домаћег тима убацивали тврде предмете на терен.

Меч је потом други пут прекинут у 43. минуту због убацивања бакљи на терен од стране навијача Ајакса, а главни судија Сердар Гузубујук је послао играче у свлачионицу.

Утакмица је настављена послије прекида од скоро двадесет минута.

Ајакс је губио 3-0 у другом полувремену када је утакмица коначно прекинута, у 56. минуту након што су бакље поново убачене на терен у близини гола.

Неколико сати касније, Ајакс је отпустио спортског директора Свена Мислинтата, који се клубу придружио у мају.

"Различити покушаји да се поврати шира подршка нису довели до жељених резултата и то доводи до немира у клубу и око њега, као и до разочаравајућих наступа“, рекао је привремени директор Јан ван Халст.

Клуб из Амстердама који је имао лош почетак сезоне са само једном побједом и пет бодова, заузима 13. мјесто у лиги, а сва три гола против Фејнорда примио је у првом полувремену.