Prekinut meč

Еpilog haosa u Amsterdamu - Ajaks otpustio sportskog direktora!

• 25.09.2023. 10:00

Potpuni haos vlada u Amsterdamu, pošto su navijači Ajaksa iskazali veliko nezadovoljstvo zbog situacije u svom klubu.

Utakmica Ajaks - Fejenord prekinuta je zbog incidenata domaćih navijača prilikom ubjedljivog vođstva gostujućeg tima.

Grupa navijača Ajaksa pokušala je silom da uđe na stadion nakon što je utakmica prekinuta, što je navelo policiju da ih rastjera suzavcem.

Skandal - navijači Ajaksa napravili haos, prekinut derbi Holandije!

Utakmica je prvi put bila prekinuta u 20. minutu, pošto su navijači domaćeg tima ubacivali tvrde predmete na teren.

Meč je potom drugi put prekinut u 43. minutu zbog ubacivanja baklji na teren od strane navijača Ajaksa, a glavni sudija Serdar Guzubujuk je poslao igrače u svlačionicu.

Utakmica je nastavljena poslije prekida od skoro dvadeset minuta.

Ajaks je gubio 3-0 u drugom poluvremenu kada je utakmica konačno prekinuta, u 56. minutu nakon što su baklje ponovo ubačene na teren u blizini gola.

Nekoliko sati kasnije, Ajaks je otpustio sportskog direktora Svena Mislintata, koji se klubu pridružio u maju.

"Različiti pokušaji da se povrati šira podrška nisu doveli do željenih rezultata i to dovodi do nemira u klubu i oko njega, kao i do razočaravajućih nastupa“, rekao je privremeni direktor Jan van Halst.

Klub iz Amsterdama koji je imao loš početak sezone sa samo jednom pobjedom i pet bodova, zauzima 13. mjesto u ligi, a sva tri gola protiv Fejnorda primio je u prvom poluvremenu.