Савладали Боде у Београду

Црвена звезда је у Лиги шампиона!

• 28.08.2024. 22:56

Фудбалери Црвене звезде побједом од 2:0 над Боде Глимтом надокнадили су заостатак из прве утакмице одигране у Норвешкој и пласирали се у групну фазу Лиге шампиона.

Звезда је изгубила са 2:1 у првом дуелу, али је на свом терену, пред више од 40.000 навијача, успјела и да надокнади заостатак и да преокрене.

Звезда је „изједначила“ у 24. минуту, Милсон је изнудио пенал фаулом на самој ивици казненог простора, а сигуран егзекутор био је Дуарте.

Одлично је Звезда почела и у другом полувремену, а у 60. минуту долази и до предности у овом двомечу. Послије једног корнера Спајић смјешта лопту у гол!

До краја дуела Звезда је имала поједине шансе, имали су и гости, а права провала облака у финишу је успорила ритам и омогућила домаћима да мирно приведу утакмицу и осигурају пласман у групну фазу Лиге шампиона.