Борац пеналима до другог преткола Лиге шампиона

• Извор: АТВ
  • 17.07.2024. 23:08
  • 23:59

Фудбалери Борца пласирали су се у друго претколо Лиге шампиона побједом над албанском Егнатијом послије извођења пенала.

Борац је прокоцкао предност из Бањалуке (1:0). Албанци су славили у регуларних 90. минута код куће са 2:1, па је меч квалификација за Лигу шампиона отишао на продужетке, а потом и на пенале.

Егнатија је рано дошла до предности. Ибрахимоглу је погодио већ у 17. минуту, те тако анулирао предност Бањалучана из прве утакмице.

Борац је изједначио 13. минута касније голом Лукића, што је био и коначан резултат првих 45. минута.

Коначних 2:1 у регуларних 90. минута Доукоу у 82. минуту и тако свом тиму донио продужетке гдје није било голова, па се о пролазу одлучили пенали.

Тамо је Борац био успјешнији са 4:1 па ће у другом претколу Лиге шампиона на мегдан Паоку, док ће Албанци снаге одмјерити са Викингуром у другом претколу Лиге конференција.

Иначе, током цијеле утакмице, али и прије, на стадиону су виђене срамне провокације Албанаца. Најприје су са разгласа пуштали пјесме посвећене терористичкој ОВК, да би навијачи потом скандирали "УЧК" и "Убиј Србина".