Borac penalima do drugog pretkola Lige šampiona

• Izvor: ATV
  • 17.07.2024. 23:08
  • 23:59

Fudbaleri Borca plasirali su se u drugo pretkolo Lige šampiona pobjedom nad albanskom Еgnatijom poslije izvođenja penala.

Borac je prokockao prednost iz Banjaluke (1:0). Albanci su slavili u regularnih 90. minuta kod kuće sa 2:1, pa je meč kvalifikacija za Ligu šampiona otišao na produžetke, a potom i na penale.

Еgnatija je rano došla do prednosti. Ibrahimoglu je pogodio već u 17. minutu, te tako anulirao prednost Banjalučana iz prve utakmice.

Borac je izjednačio 13. minuta kasnije golom Lukića, što je bio i konačan rezultat prvih 45. minuta.

Konačnih 2:1 u regularnih 90. minuta Doukou u 82. minutu i tako svom timu donio produžetke gdje nije bilo golova, pa se o prolazu odlučili penali.

Tamo je Borac bio uspješniji sa 4:1 pa će u drugom pretkolu Lige šampiona na megdan Paoku, dok će Albanci snage odmjeriti sa Vikingurom u drugom pretkolu Lige konferencija.

Inače, tokom cijele utakmice, ali i prije, na stadionu su viđene sramne provokacije Albanaca. Najprije su sa razglasa puštali pjesme posvećene terorističkoj OVK, da bi navijači potom skandirali "UČK" i "Ubij Srbina".