Premijer liga

Borac lako s Leotarom za nova tri boda

• Извор: Агенције
  • 18.03.2023. 22:47

Fudbaleri banjalučkog Borca pobijedili su na Gradskom stadionu u 23. kolu m:tel Premijer lige BiH ekipu Leotara rezultatom 2:0 te su se tako izdvojili na drugom mjestu prvenstvene tabele.

Borac je od početka utakmice krenuo ofanzivno i redale su se šanse pred golom Leotara.

Iako je odbrana gostiju uspješno izlazila na kraj s napadima Borca, spasa im nije bilo nakon pola sata igre.

Tatar je uputio odličan centaršut na drugu stativu, a tamo je spreman bio Ninković koji majstorski glavom pogađa za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Ninković se istakao i kod drugog gola Borca. Sjajno je vanjskom uposlio Kulašina koji iz blizine matira Puletića za 2:0.

Leotar je najbliži golu bio u 63. minutu kada je udarac Cmiljanovića zaustavila stativa, a promjene rezultat nije bilo više do kraja utakmice pa je Borac upisao očekivana tri boda.

Borac je ovom pobjedom prestigao Široki Brijeg i sada je na drugom mjestu Premijer lige BiH s 12 bodova manje u odnosu na lidera Zrinjskog.

Leotar je na 10. poziciji. U narednom kolu Borac gostuje Tuzla City, dok će Leotar dočekati Željezničar.

• 11:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 12:00 Телетрговина