Premijer liga BiH

Borac poveo u nadoknadi (UŽIVO)

• 24.02.2023. 19:10

Fudbaleri Borca dočekuju ekipu Širokog Brijega u utakmici 20. kola Premijer lige BiH.

Pobjeda je jedina opcija protiv Širokog Brijega za fudbalere Borca koji su razočarali navijače lošom predstavom u Prijedoru.

Široki je na tabeli iznad Borca, što pokazuje da odličan tim te da će crveno plavi imati težak zadatak da osvoje tri bode.

Meč uživo:

Drugo poluvrijeme:

90+5' - Goooo! Blagaić pogađa za prvi gol na utakmici.

74' - Nova opsanost pred golom domaćih. Srećom po njih, neprecizan je bio Radić na kojeg je odbrana zaboravila.

60' - Prijeti Široki. Ćetković je uspio da odbrani udarac Valinčića iz blizine.

56' - Nova opasnost pred golom Širokog. Predragović je nakon centaršuta bio najviši u skoku ali ne uspijeva da zatrese mrežu gostiju.

53' - Odlična šansa za Borac. Kulašin je pobjegao Kuprešaku, ali golman gostiju uspijeva da odbrani.

46' - Nastavljen je meč.

Prvo poluvrijeme:

45' - Poluvrijeme u Banjaluci. Borac je bio konkretniji protivnik, ali su mreže mirovale.

22' - Poslije centaršuta sa desne strane, odbrana Širokog Brijega je zaboravila na petercu na Jovu Lukića. Međutim, nije bio precizan.

21' -  Prva prijetnja gostujućeg tima.Pokušao je Ramić iz daljine, ali lopta je otišla iznad gola.

12' - Borac prijeti ponovo. Ovaj put preko Ninkovića, ali golman gostiju zaustavlja udarac.

11' - Tatar je bio u odličnoj prilici, ali je sa nekoliko metara promašio gol.

1' - Borac je odmah oštro krenuo i zaprijetio. Enver Kulašin je bio u ofsajdu nakon duge lopte.

1' - Počeo je meč na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Sastavi:

BORAC: Ćetković, Pejović, Ninković, Predragović, Subić, Lukić, Lagundžić, Lazić, Kulašin, Tatar, Piščević. Trener: Vinko Marinović.

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Mašić, Radić, Vukoja, Bagarić, Pejić, Lovrić, Ćavar, Kuprešak, De Oliveira Souza. Trener: Ivica Barbarić.