Лига нација

Блиједи Орлови ''пали'' у Копенхагену! ''Маказице'' Поулсена обиљежиле меч

• Извор: Курир
  • 08.09.2024. 20:08

Фудбалска репрезентација Србије поражена је од Данске са 2:0 (1:0) у утакмици 2. кола Групе А4 Лиге нација.

Стријелци за Данску су били Алберт Гронбек у 36. минуту и Јусуф Поулсен у 61. минуту.

Данска послије ове утакмице има максималних шест бодова, док је Србија остала на боду освојеном против Шпаније. У другој утакмици у групи вечерас играју Швајцарска и Шпанија.

Нису се игром прославили ни једни ни други. Данска је практично из два шута у оквир гола Србије постигла два гола. Утисак је да је, на крилима Кристијана Ериксена, играла колико је било довољно за побједу против бункера Орлова. Имали су домаћини више од игре, доминирали у средини терена, али без изразитих шанси.

Србија није створила ни једну прилику из едиције "стопостотне". Углавном су то биле полуприлике, забиљежили су један полушут Самарџића и прилику Лукића.

Стојковић је кренуо у меч нешто дефанзивније са Грујићем умјесто Живковића. Успијевали су да одолијевају, али је било јасно да ће тешко издржати до краја утакмице. А још теже угрозити гол домаћина.

Данска је повела у 36. минуту. Недељковић је изгубио лопту код десне аут-линије, домаћин је извео муњевит напад гдје је лопта брзо ишла од ноге до ноге, а Гронбек је са десетак метара матирао Рајковића.

Између два гола смо гледали прилично досадну утакмицу, без већих прилика на обје стране, али са доминацијом домаћег тима на средини.

Други гол је пао у 61. минуту. Кристијансен је са лијеве стране центрирао, а Поулсен између неколико играча Србије лопту захватио "маказицама" и матирао немоћног Рајковића.

Стојковић је до краја утакмице појачао напад, играо са сва три шпица, али Србија ни тада није успјела да створи озбиљнију шансу. Тачније, само се Лукић нашао у прилици послије корнера, али се лопта одбила од његове ноге.

Србија наредну утакмицу игра 12. октобра против Швајцарске на домаћем терену, док Данска гостује Шпанији.

• 21:00 Одметница (12+)