Liga nacija

Blijedi Orlovi ''pali'' u Kopenhagenu! ''Makazice'' Poulsena obilježile meč

• Izvor: Kurir
  • 08.09.2024. 20:08

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Danske sa 2:0 (1:0) u utakmici 2. kola Grupe A4 Lige nacija.

Strijelci za Dansku su bili Albert Gronbek u 36. minutu i Jusuf Poulsen u 61. minutu.

Danska poslije ove utakmice ima maksimalnih šest bodova, dok je Srbija ostala na bodu osvojenom protiv Španije. U drugoj utakmici u grupi večeras igraju Švajcarska i Španija.

Nisu se igrom proslavili ni jedni ni drugi. Danska je praktično iz dva šuta u okvir gola Srbije postigla dva gola. Utisak je da je, na krilima Kristijana Еriksena, igrala koliko je bilo dovoljno za pobjedu protiv bunkera Orlova. Imali su domaćini više od igre, dominirali u sredini terena, ali bez izrazitih šansi.

Srbija nije stvorila ni jednu priliku iz edicije "stopostotne". Uglavnom su to bile poluprilike, zabilježili su jedan polušut Samardžića i priliku Lukića.

Stojković je krenuo u meč nešto defanzivnije sa Grujićem umjesto Živkovića. Uspijevali su da odolijevaju, ali je bilo jasno da će teško izdržati do kraja utakmice. A još teže ugroziti gol domaćina.

Danska je povela u 36. minutu. Nedeljković je izgubio loptu kod desne aut-linije, domaćin je izveo munjevit napad gdje je lopta brzo išla od noge do noge, a Gronbek je sa desetak metara matirao Rajkovića.

Između dva gola smo gledali prilično dosadnu utakmicu, bez većih prilika na obje strane, ali sa dominacijom domaćeg tima na sredini.

Drugi gol je pao u 61. minutu. Kristijansen je sa lijeve strane centrirao, a Poulsen između nekoliko igrača Srbije loptu zahvatio "makazicama" i matirao nemoćnog Rajkovića.

Stojković je do kraja utakmice pojačao napad, igrao sa sva tri špica, ali Srbija ni tada nije uspjela da stvori ozbiljniju šansu. Tačnije, samo se Lukić našao u prilici poslije kornera, ali se lopta odbila od njegove noge.

Srbija narednu utakmicu igra 12. oktobra protiv Švajcarske na domaćem terenu, dok Danska gostuje Španiji.