ЕУРО 2024

Турска издржала налете Аустрије и прошла у четвртфинале

• Извор: Телеграф
  • 02.07.2024. 22:56

Фудбалери Турске посљедњи су учесници четвртфинала Европског првенства у фудбалу, пошто су у окршају осмине финала поразили Аустрију са 2:1 на "Ред Бул Арени" и тако доказали да добра форма из групне фазе не мора да значи ништа када се дође до нокаут рунда.

Утакмица је почела у изузетном ритму, можда и најбољем ако поредимо све мечеве осмине финала. Већ послије петнаест секунди је у прилику ушао Марцел Сабицер, али му је Мерт Гунок осујетио покушај.

То је била само најава онога што се одмах након тога дешавало на другој страни. Турска је изборила корнер и дошла до предности. Једва да смо загазили у други минут када је Мерих Демирал дочекао лопту у казненом простору послије одбитка, затим и погодио мрежу ривала за предност.

Некога би рано примљени гол пореметио, али не и Аустријанце, који су запели у наредних неколико минута и пропустили неколико великих шанси. Кристоф Баумгартнер је већ у трећем минуту гађао мало поред гола, а онда је у петом и пао испред гола након што је лопта шетала око гол-линије, али пенала није било.

Опустила се Турска средином полувремена и припријетила у два наврата. Прво преко Арде Гулера, који је видио Патрика Пенца далеко од свог гола, а затим и у 25. Демирал још једном након корнера.

Врло мирних двадесет минута завршнице првог дијела меча обиљежило је неколико жутих картона и већ тада је било јасно да ће Кокчу и Јуксек пропустити меч четвртфинала, уколико Турска прође.

Наставак меча је желио да искористи селектор Аустрије Ралг Рангник и са двије измјене је дефинитивно унио живост у утакмицу. Марко Арнаутовић је у 51. минуту био у прилици, коју је некако успио да заустави Мерт Гунок, да би до 60. минута припретили и Конрад Лајмер, али и још једном нападач српског поријекла.

Управо је на истеку сат времена фудбала услиједио нови хладан туш, пошто је стријелац првог поготка опет био феноменалан у скок игри. Демирал је овог пута директно искористио центаршут Гулера, поклонио се испред Пенца и дуплирао разлику.

Није дуго Турска имала два гола плуса на свом конту, пошто је већ у 66. резултат опет враћен на прихватљиву мјеру, макар када су Аустријанци у питању. Опет је Михаел Грегорич био кобан по истог ривала као у марту. Тада је дао хет-трик, а сада је једним голом свој тим вратио у живот. Стефан Пош је био у улози асистента.

• 23:20 Серија: Ред Рок (12+)

'''' 'Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.

• 00:05 Ноћни програм