ЕУРО

Србија - Енглеска УЖИВО: Пикфорд спасио Енглеску

• 16.06.2024. 20:29
  • 17.06.2024. 14:22

Фудбалери Србије од 21 сат започињу путовање на Европском првенству. Ривал је репрезентација Енглеске.

90+4' - До краја меча није било конкретнијих прилика. Србија је поразом започела ЕУРО у Њемачкој, али можемо слободно да кажемо да је заслужила бар реми. Показали су зубе једном од фаворита, па чак у много ситуација могли и да им загорчају живот.

83' - Одмах се наставило. Овог пута Хари Кејн се испријечио "жаби" и спасио Енглезе. Ко зна шта би било да није подметнуо главу.

82' - Какав шут Душана Влаховића из веома незгодне ситуације. Распалио је по лопти, али је Пикфорд спасио гол Енглеске.

77' - Каква одбрана Рајковића! Хари Кејн је погодио пречку након овог покушаја.

70' - Орлови настављају притисак и тјерају Енглезе да се бране са свим што могу. Са друге стране, противници су имали један корнер, али без веће шансе.

65' - Србија је све конкретнија. Покушавају да стегну Енглезе, али и даље нема праве прилике којом би могли да дођу до изједначења.

60' - Улазе у игру Лука Јовић и Душан Тадић, они ће замијенити Александра Митровића и Сашу Лукића.

59' - Нова велика шанса за Србију. Одлично се убацио Младеновић и покушао да гурне лопту у средину до Митровића који одгурнут није успио да је захвати. Бунио се Митар тражећи пенал, али судија то није ни разматрао.

53' - Притисак Србије. Влаховић се фино пробио и гурнуо лопту до Младеновића, али овај је није успио захватити. Драма пред голом Енглеза се наставила, али није потрајала дуго након што ни Митровић није успио да се избори за озбиљан ударац. Дјеловало је као да Митрогол покушава да нађе Влаховића, али лопта није дошла до њега.

46' - Почело је друго полувријеме, Орлови јуре заостатак. Пикси је на полувремену извео Немању Гудеља, а умјесто њега ушао је Иван Илић.

ДРУГО ПОЛУВРИЈЕМЕ

45 + 2' - Прилика за Србију на самом крају полувремена, али од свега је лопта завршила само у корнеру који је јако лоше извео Младеновић те је полувријеме завршено са предношћу Енглеске.

39' - Први жути картон на утакмици. Немања Гудељ је пожутио због фаула над Џудом Белингемом.

30' - Србија се тргла, али не успијева да дође до неке конкретне шансе.

25' Влаховић је направио велику грешку, желио је попречну лопту да пошаље Костићу, али је испао, док је и Павловић остао високо. Кајл Вокер, иначе један од најбржих фудбалера у противничком тиму, побјегао је, али је шутирао поред гола.

20' Прва права пријетња Србије. Грешку Енглеза искористио је Александар Митровић и упутио снажан ударац ка голу, али је био непрецизан.

13' ГОЛ - Хладан туш за Србију. Орлови губе. Гол за Енглезе постиже Белингем након убачаја Саке. Белингема је покушао да сачува Андрија Живковић, али није имао никакве шансе против вишег играча Енглеске.

6' Србија запријетила први пут. Није то била Бог зна каква прилика, али након уводне офанзиве Енглеске добро је да су се Орлови тргли. Костић је тражио Влаховића, међутим пребацио је свог саиграча па су противници дошли у посјед лопте.

3' Енглеска кренула офанзивније, за сада без већих прилика.

1' Почела је утакмица.

------------

Немиле сцене виђене су у Гелзенкирхену када је дошло до жестоке туче навијача, а наводно су у свему учествовали и Албанци.

Међутим, сада је вријеме за фудбал, а селектори су објавили почетне поставе.

Велико изненађење је на старту спремио Драган Стојковић Пикси. Наиме, Орлови ће кренути без капитена Душана Тадића.

Србија: Рајковић – Миленковић, Вељковић, Павловић – Живковић, Лукић, Гудељ, Костић – С. Милинковић Савић – Влаховић, Митровић.

Енглеска: Пикфорд – Вокер, Стонс, Гуехи, Трипијер – Рајс, Александер Арнолд – Сака, Белингем, Фоден, Кејн.