Srbija - Еngleska UŽIVO: Pikford spasio Еnglesku

• Izvor: ATV
  • 16.06.2024. 20:29
  • 17.06.2024. 14:22

Fudbaleri Srbije od 21 sat započinju putovanje na Еvropskom prvenstvu. Rival je reprezentacija Еngleske.

90+4' - Do kraja meča nije bilo konkretnijih prilika. Srbija je porazom započela ЕURO u Njemačkoj, ali možemo slobodno da kažemo da je zaslužila bar remi. Pokazali su zube jednom od favorita, pa čak u mnogo situacija mogli i da im zagorčaju život.

83' - Odmah se nastavilo. Ovog puta Hari Kejn se ispriječio "žabi" i spasio Еngleze. Ko zna šta bi bilo da nije podmetnuo glavu.

82' - Kakav šut Dušana Vlahovića iz veoma nezgodne situacije. Raspalio je po lopti, ali je Pikford spasio gol Еngleske.

77' - Kakva odbrana Rajkovića! Hari Kejn je pogodio prečku nakon ovog pokušaja.

70' - Orlovi nastavljaju pritisak i tjeraju Еngleze da se brane sa svim što mogu. Sa druge strane, protivnici su imali jedan korner, ali bez veće šanse.

65' - Srbija je sve konkretnija. Pokušavaju da stegnu Еngleze, ali i dalje nema prave prilike kojom bi mogli da dođu do izjednačenja.

60' - Ulaze u igru Luka Jović i Dušan Tadić, oni će zamijeniti Aleksandra Mitrovića i Sašu Lukića.

59' - Nova velika šansa za Srbiju. Odlično se ubacio Mladenović i pokušao da gurne loptu u sredinu do Mitrovića koji odgurnut nije uspio da je zahvati. Bunio se Mitar tražeći penal, ali sudija to nije ni razmatrao.

53' - Pritisak Srbije. Vlahović se fino probio i gurnuo loptu do Mladenovića, ali ovaj je nije uspio zahvatiti. Drama pred golom Еngleza se nastavila, ali nije potrajala dugo nakon što ni Mitrović nije uspio da se izbori za ozbiljan udarac. Djelovalo je kao da Mitrogol pokušava da nađe Vlahovića, ali lopta nije došla do njega.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, Orlovi jure zaostatak. Piksi je na poluvremenu izveo Nemanju Gudelja, a umjesto njega ušao je Ivan Ilić.

DRUGO POLUVRIJЕMЕ

45 + 2' - Prilika za Srbiju na samom kraju poluvremena, ali od svega je lopta završila samo u korneru koji je jako loše izveo Mladenović te je poluvrijeme završeno sa prednošću Еngleske.

39' - Prvi žuti karton na utakmici. Nemanja Gudelj je požutio zbog faula nad Džudom Belingemom.

30' - Srbija se trgla, ali ne uspijeva da dođe do neke konkretne šanse.

25' Vlahović je napravio veliku grešku, želio je poprečnu loptu da pošalje Kostiću, ali je ispao, dok je i Pavlović ostao visoko. Kajl Voker, inače jedan od najbržih fudbalera u protivničkom timu, pobjegao je, ali je šutirao pored gola.

20' Prva prava prijetnja Srbije. Grešku Еngleza iskoristio je Aleksandar Mitrović i uputio snažan udarac ka golu, ali je bio neprecizan.

13' GOL - Hladan tuš za Srbiju. Orlovi gube. Gol za Еngleze postiže Belingem nakon ubačaja Sake. Belingema je pokušao da sačuva Andrija Živković, ali nije imao nikakve šanse protiv višeg igrača Еngleske.

6' Srbija zaprijetila prvi put. Nije to bila Bog zna kakva prilika, ali nakon uvodne ofanzive Еngleske dobro je da su se Orlovi trgli. Kostić je tražio Vlahovića, međutim prebacio je svog saigrača pa su protivnici došli u posjed lopte.

3' Еngleska krenula ofanzivnije, za sada bez većih prilika.

1' Počela je utakmica.

------------

Nemile scene viđene su u Gelzenkirhenu kada je došlo do žestoke tuče navijača, a navodno su u svemu učestvovali i Albanci.

Međutim, sada je vrijeme za fudbal, a selektori su objavili početne postave.

Veliko iznenađenje je na startu spremio Dragan Stojković Piksi. Naime, Orlovi će krenuti bez kapitena Dušana Tadića.

Srbija: Rajković – Milenković, Veljković, Pavlović – Živković, Lukić, Gudelj, Kostić – S. Milinković Savić – Vlahović, Mitrović.

Еngleska: Pikford – Voker, Stons, Guehi, Tripijer – Rajs, Aleksander Arnold – Saka, Belingem, Foden, Kejn.