Дуел Енглеске и Шпаније

Пут Горди Албиона и Црвене фурије до посљедње препреке: Ево када се игра финале Еура!

• 10.07.2024. 23:53

Фудбалери Енглеске и Шпаније финалисти су Европског првенства које се одржава у Њемачкој!

Енглези су вечерас у једној сјајној утакмици били бољи од селекције Холандије резултатом 2:1.

Холанђани су повели преко Симонса у седмом минуту, али је свега 11 минута касније, Кејн поравнао резултат са бијеле тачке.

Воткинс одвео Енглеску у финале!

У наставку, Горди Албион је био тај који се питао о свему.

Тим Герета Саутгејта, пријетио је са дистанце и преко крила, а највише напада креирао је сјајни Сака.

Труд је уродио плодом у судијској надокнадит, када је резервиста Воткинс у 91. минуту затресао мрежу противника и Енглезе одвео у финале.

Дан раније, пласман у финале Еура, осигурала је Шпанија, која је савладала репрезентацију Француске такође са 2:1.

И у том мечу смо видјели преокрет.

Галски пијетлови су повели преко Муанија, ди би убрзо услиједио блиц-криг Црвене фурије.

Прво је мрежу Француза затресао млади и талентовани Јамал, а потом је Кунде постигао аутогол, а након што је ударац опробао Дани Олмо.

Финале између Енглеске и Шпаније игра се у недјељу у Берлину, са почетком од 21 час.