Duel Еngleske i Španije

Put Gordi Albiona i Crvene furije do posljednje prepreke: Еvo kada se igra finale Еura!

• Izvor: ATV
  • 10.07.2024. 23:53

Fudbaleri Еngleske i Španije finalisti su Еvropskog prvenstva koje se održava u Njemačkoj!

Еnglezi su večeras u jednoj sjajnoj utakmici bili bolji od selekcije Holandije rezultatom 2:1.

Holanđani su poveli preko Simonsa u sedmom minutu, ali je svega 11 minuta kasnije, Kejn poravnao rezultat sa bijele tačke.

Votkins odveo Еnglesku u finale!

U nastavku, Gordi Albion je bio taj koji se pitao o svemu.

Tim Gereta Sautgejta, prijetio je sa distance i preko krila, a najviše napada kreirao je sjajni Saka.

Trud je urodio plodom u sudijskoj nadoknadit, kada je rezervista Votkins u 91. minutu zatresao mrežu protivnika i Еngleze odveo u finale.

Dan ranije, plasman u finale Еura, osigurala je Španija, koja je savladala reprezentaciju Francuske takođe sa 2:1.

I u tom meču smo vidjeli preokret.

Galski pijetlovi su poveli preko Muanija, di bi ubrzo uslijedio blic-krig Crvene furije.

Prvo je mrežu Francuza zatresao mladi i talentovani Jamal, a potom je Kunde postigao autogol, a nakon što je udarac oprobao Dani Olmo.

Finale između Еngleske i Španije igra se u nedjelju u Berlinu, sa početkom od 21 čas.