ЕУРО

Холандија преокретом срушила Пољску

• Извор: Агенције
  • 16.06.2024. 17:05

Фудбалска репрезентације Холандије побједом над Пољском од 2:1 започела је свој наступ на Европском првенству, а до три бода су на овом мечу стигли након преокрета.

Успјела је селекција Холандије, коју са клупе води Роналд Коеман, да оправда улогу фаворита и направи вриједан корак ка осмини финала Еура из групе Д, у којој се још налазе Француска и Аустрија.

Боља је од почетка била Холандија и доминирала је на терену, али у 16. минуту услиједио јој је хладан туш јер је Букса главом погодио на центаршут Зиелинског за предност Пољске од 1:0.

Низале су се након тога шансе за Орање пред голом Шчесног, који је прво зауставио Ван Дајка, а онда и Симонса, а у 29. минуту Холанђани стижу до изједначења.

Нови снимци жестоке туче Срба и Енглеза

Гакпо је шутирао, а лопта је на путу ка голу закачила Саламона и преварила голмана Пољске те завршила иза његових леђа за 1:1.

До краја првог полувремена је селекција Роналда Коемана могла и до преокрета, али Гакпо и Депај су пропустили да реализују своје прилике.

Прву прилику у наставку имала је Пољска у 59. минуту. Кивиор је шутирао, али Вербруген сјајно брани његов ударац након чега је зауставио и далекометни покушај Зиелинског.

У 70. минуту је Мален сјајно упослио Депаја, он прослиједио лопту до Дамфриса на десну страну, али Шчесни брани његов покушај у стопостотној шанси.

Туча Срба и Енглеза у Њемачкој: Летјеле столице

До преокрета је Холандија у 83. минуту када је Војт Вегхорст погодио за 2:1 на асистенцију Натана Акеа.

Испоставило се да је то коначан резултат утакмице јер су у финишу шансе пропустили Свидерски и Залевски, а тако је Холандија дошла до велика три бода за сјајан старт Еура, док Пољаке чека тешка борба за евентуално треће мјесто како би као једна од најбоље четири трећепласиране прошла у осмину финала.