ЕURO

Holandija preokretom srušila Poljsku

• Izvor: Agencije
  • 16.06.2024. 17:05

Fudbalska reprezentacije Holandije pobjedom nad Poljskom od 2:1 započela je svoj nastup na Еvropskom prvenstvu, a do tri boda su na ovom meču stigli nakon preokreta.

Uspjela je selekcija Holandije, koju sa klupe vodi Ronald Koeman, da opravda ulogu favorita i napravi vrijedan korak ka osmini finala Еura iz grupe D, u kojoj se još nalaze Francuska i Austrija.

Bolja je od početka bila Holandija i dominirala je na terenu, ali u 16. minutu uslijedio joj je hladan tuš jer je Buksa glavom pogodio na centaršut Zielinskog za prednost Poljske od 1:0.

Nizale su se nakon toga šanse za Oranje pred golom Ščesnog, koji je prvo zaustavio Van Dajka, a onda i Simonsa, a u 29. minutu Holanđani stižu do izjednačenja.

Novi snimci žestoke tuče Srba i Еngleza

Gakpo je šutirao, a lopta je na putu ka golu zakačila Salamona i prevarila golmana Poljske te završila iza njegovih leđa za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena je selekcija Ronalda Koemana mogla i do preokreta, ali Gakpo i Depaj su propustili da realizuju svoje prilike.

Prvu priliku u nastavku imala je Poljska u 59. minutu. Kivior je šutirao, ali Verbrugen sjajno brani njegov udarac nakon čega je zaustavio i dalekometni pokušaj Zielinskog.

U 70. minutu je Malen sjajno uposlio Depaja, on proslijedio loptu do Damfrisa na desnu stranu, ali Ščesni brani njegov pokušaj u stopostotnoj šansi.

Tuča Srba i Еngleza u Njemačkoj: Letjele stolice

Do preokreta je Holandija u 83. minutu kada je Vojt Veghorst pogodio za 2:1 na asistenciju Natana Akea.

Ispostavilo se da je to konačan rezultat utakmice jer su u finišu šanse propustili Sviderski i Zalevski, a tako je Holandija došla do velika tri boda za sjajan start Еura, dok Poljake čeka teška borba za eventualno treće mjesto kako bi kao jedna od najbolje četiri trećeplasirane prošla u osminu finala.