Европско првенство

Нема лаких утакмица на ЕП: Француска тешко до побједе над Аустријом

• Извор: АТВ
  • 17.06.2024. 21:05

Репрезентација Француске савладала је Аустрију резултатом 1:0 у посљедњој утакмици четвртог дана Европског првенства у Њемачкој.

УЖИВО:

Крај. Француска је савладала Аустрију резултатом 1:0.

90' - Девет минута надокнаде.

89' - Мбапе иде ван игре, а умјесто њега улази Жиру, а у игру ће и Фофана који мијења Гризмана.

89' - Мбапе се вратио на терен након указивања помоћи, али је то урадио без дозволе и чим је ушао, легао је на траву. Због тога је зарадио жути картон.

78' - Жесток судар Баумгартнера и Мањана. Аустријанац је покушао матирати Мањана, али је на крају ударио голмана Француске. Указује им се помоћ.

68' - Прилика за Француску! Тирам је шутирао, али одбранио је то голман Пенц.

66' - Велика шанса! Мбапе је дао лопту у фор Ернандезу који је пробио по лијевој страни и убацио пред гол Аустрије, али касни Гризман на лопту.

59' - Трострука измјена код Аустријанаца. Вимер, Траунер и Арнаутовић су у игри умјесто Грилича, Вебера и Грегорича.

56' -  Мбапе се обрукао. Изашао је нови нападач Реала сам на голмана, али је "промашио фудбал". Шутирао је бар 2 метра поред гола.

46' Почело је друго полувријеме. Није било измјена у саставима.

45' - Након први 45 минута, Француска води резултатом 1:0.

38' - Француска води! Мбапе је сјајно прошао по десној страни, убацио лопту, а у властиту мрежу је шаље Вебер.

36' - Велика шанса за Аустрију. Марцел Сабицер је оставио лопту за Баумгартнера, а овај је изашао сам пред Мењана, желио је да боцне преко голмана, међутим, Мењан је успио да одбрани ногом. Ипак је на крају свиран офсајд.

13' - Нова шанса за Французе- Ернандез је прошао по лијевој страни, али нико од његових саиграча није испратио његов шут.

8' -Добра шанса за Француску. Мбапе тресе мрежу, али срећом по Аустријанце, било је то са вањске стране.

Почео је меч између Француске и Аустрије.

Аустрија: Пенц, Дансо, Вобер, Пош, Мвене, Сеивалд, Сабицер, Баумгартнер, Лајмер, Грилич и Грегорич.

Француска: Мањан, Салиба, Упамекано, Ернандез, Кунде, Канте, Рабио, Гризман, Тирам, Дембеле и Мбапе.

Пратите нас и путем Вибера

Тагови:
  • 15:30 Серија: Крваво цвијеће (12+)

Страсна љубавна прича двоје појединаца.

• 16:30 Вијести у 16:30

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 16:50 Центар дана

Волите поподне? Важно вам је да након напорног дана одахнете уз актуелне теме, забаву и савим нове и необичне приче из цијелог свијета? Уживате у програму који окупља интересантне госте и регионалне звијезде?

• 18:20 Емисија: Народ прича

Ауторска путописно-репортажна емисија новинарке Биљане Стокић, откриће вам шта срце народа прича о Српској, о традицији и историји наших градова и села.

• 18:55 Маркетинг