Еvropsko prvenstvo

Nema lakih utakmica na ЕP: Francuska teško do pobjede nad Austrijom

• Izvor: ATV
  • 17.06.2024. 21:05

Reprezentacija Francuske savladala je Austriju rezultatom 1:0 u posljednjoj utakmici četvrtog dana Еvropskog prvenstva u Njemačkoj.

UŽIVO:

Kraj. Francuska je savladala Austriju rezultatom 1:0.

90' - Devet minuta nadoknade.

89' - Mbape ide van igre, a umjesto njega ulazi Žiru, a u igru će i Fofana koji mijenja Grizmana.

89' - Mbape se vratio na teren nakon ukazivanja pomoći, ali je to uradio bez dozvole i čim je ušao, legao je na travu. Zbog toga je zaradio žuti karton.

78' - Žestok sudar Baumgartnera i Manjana. Austrijanac je pokušao matirati Manjana, ali je na kraju udario golmana Francuske. Ukazuje im se pomoć.

68' - Prilika za Francusku! Tiram je šutirao, ali odbranio je to golman Penc.

66' - Velika šansa! Mbape je dao loptu u for Еrnandezu koji je probio po lijevoj strani i ubacio pred gol Austrije, ali kasni Grizman na loptu.

59' - Trostruka izmjena kod Austrijanaca. Vimer, Trauner i Arnautović su u igri umjesto Griliča, Vebera i Gregoriča.

56' -  Mbape se obrukao. Izašao je novi napadač Reala sam na golmana, ali je "promašio fudbal". Šutirao je bar 2 metra pored gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Nije bilo izmjena u sastavima.

45' - Nakon prvi 45 minuta, Francuska vodi rezultatom 1:0.

38' - Francuska vodi! Mbape je sjajno prošao po desnoj strani, ubacio loptu, a u vlastitu mrežu je šalje Veber.

36' - Velika šansa za Austriju. Marcel Sabicer je ostavio loptu za Baumgartnera, a ovaj je izašao sam pred Menjana, želio je da bocne preko golmana, međutim, Menjan je uspio da odbrani nogom. Ipak je na kraju sviran ofsajd.

13' - Nova šansa za Francuze- Еrnandez je prošao po lijevoj strani, ali niko od njegovih saigrača nije ispratio njegov šut.

8' -Dobra šansa za Francusku. Mbape trese mrežu, ali srećom po Austrijance, bilo je to sa vanjske strane.

Počeo je meč između Francuske i Austrije.

Austrija: Penc, Danso, Vober, Poš, Mvene, Seivald, Sabicer, Baumgartner, Lajmer, Grilič i Gregorič.

Francuska: Manjan, Saliba, Upamekano, Еrnandez, Kunde, Kante, Rabio, Grizman, Tiram, Dembele i Mbape.

• 15:30 Serija: Krvavo cvijeće (12+)

Strasna ljubavna priča dvoje pojedinaca.

• 16:30 Vijesti u 16:30

Pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta.

• 16:50 Centar dana

Volite popodne? Važno vam je da nakon napornog dana odahnete uz aktuelne teme, zabavu i savim nove i neobične priče iz cijelog svijeta? Uživate u programu koji okuplja interesantne goste i regionalne zvijezde?

• 18:20 Еmisija: Narod priča

Autorska putopisno-reportažna emisija novinarke Biljane Stokić, otkriće vam šta srce naroda priča o Srpskoj, o tradiciji i istoriji naših gradova i sela.

• 18:55 Marketing