Група Б

Тежак пораз Хрватске, није им помогао ни пенал

• 15.06.2024. 18:05

Шпанија је декласирала репрезентацију Хрватске резултатом 3:0 и тако успјешно отпочела борбу за титулу шампиона старог континента.

Хрватска на отварању Европског првенства у Њемачкој није понудила игру високо рангиране репрезентације у свијету. Иако су имали прилика, Шпанци су били конкретнији.

Колике амбиције имају у Њемачкој показао је Алваро Мората који у 29. минуту на асистенцију Руиза постиже гол за 1:0.

Хрвате су сломили три минута касније, када Руиз на асистенцију Педрија повећава резултат на 2:0. До краја полувремена постављен је коначни резултат од 3:0, а стријелац је био Дани Карвахал.

Пикси пун самопоуздања пред меч са Енглеском

У другом полувремену Далић прави измјене и уводи Перишића и Пашалића, а у игру у 72. минуту улази Петковић.

Пет минута касније након ненадане лопте голману Симона, Родри прави прекршај у шеснаестерцу, а код бијеле тачке стаје Петковић.

Хрват није искористио прилику, Симон га је прочитао, а након тога је на додавање успио да лопту угура у мрежу. Међутим, ВАР је рекао офсајд.

Након овог меча Хрватска је на дну табеле. Од 21:00 меч играју Италија и Албанија.