Grupa B

Težak poraz Hrvatske, nije im pomogao ni penal

• Izvor: ATV
  • 15.06.2024. 18:05

Španija je deklasirala reprezentaciju Hrvatske rezultatom 3:0 i tako uspješno otpočela borbu za titulu šampiona starog kontinenta.

Hrvatska na otvaranju Еvropskog prvenstva u Njemačkoj nije ponudila igru visoko rangirane reprezentacije u svijetu. Iako su imali prilika, Španci su bili konkretniji.

Kolike ambicije imaju u Njemačkoj pokazao je Alvaro Morata koji u 29. minutu na asistenciju Ruiza postiže gol za 1:0.

Hrvate su slomili tri minuta kasnije, kada Ruiz na asistenciju Pedrija povećava rezultat na 2:0. Do kraja poluvremena postavljen je konačni rezultat od 3:0, a strijelac je bio Dani Karvahal.

Piksi pun samopouzdanja pred meč sa Еngleskom

U drugom poluvremenu Dalić pravi izmjene i uvodi Perišića i Pašalića, a u igru u 72. minutu ulazi Petković.

Pet minuta kasnije nakon nenadane lopte golmanu Simona, Rodri pravi prekršaj u šesnaestercu, a kod bijele tačke staje Petković.

Hrvat nije iskoristio priliku, Simon ga je pročitao, a nakon toga je na dodavanje uspio da loptu ugura u mrežu. Međutim, VAR je rekao ofsajd.

Nakon ovog meča Hrvatska je na dnu tabele. Od 21:00 meč igraju Italija i Albanija.