Група А

Увјерљива побједа Швајцарске над Мађарском

• Извор: АТВ
  • 15.06.2024. 15:07

Швајцарска је савладала репрезентацију Мађарске резултатом 3:1 у другом мечу Групе А на Европском првенству у Њемачкој.

Швајцарци су у 12. минуту стигли до предности преко Квадва Дуа. Били су конкретнији на терену и након притисака у судијској надокнади првог полувремена повећали су предност.

Абишер је са 20 метара сјајним шутом доноси предност од 2:0 за Швајцарску.

Мађарска је у друго полувријеме ушла стабилније. Након неколико прилика указао се и гол. Варга је добро испратио убачај и смањио резултат на 2:1. Управо то је дало наду да ће доћи до преокрета у мечу.

Међутим, Мађари су поклекли. Нису успјели наставити успјешну игру, а све се сломило још једном у финишу. Прво су након сјајног продора Швајцараца успјели да преживе акцију 1 на 1, али минут касније Емболо у 93. минуту сјајним продором и лобом доноси коначних 3:1 за Швајцарску.