Grupa A

Uvjerljiva pobjeda Švajcarske nad Mađarskom

• Izvor: ATV
  • 15.06.2024. 15:07

Švajcarska je savladala reprezentaciju Mađarske rezultatom 3:1 u drugom meču Grupe A na Еvropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Švajcarci su u 12. minutu stigli do prednosti preko Kvadva Dua. Bili su konkretniji na terenu i nakon pritisaka u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena povećali su prednost.

Abišer je sa 20 metara sjajnim šutom donosi prednost od 2:0 za Švajcarsku.

Mađarska je u drugo poluvrijeme ušla stabilnije. Nakon nekoliko prilika ukazao se i gol. Varga je dobro ispratio ubačaj i smanjio rezultat na 2:1. Upravo to je dalo nadu da će doći do preokreta u meču.

Međutim, Mađari su poklekli. Nisu uspjeli nastaviti uspješnu igru, a sve se slomilo još jednom u finišu. Prvo su nakon sjajnog prodora Švajcaraca uspjeli da prežive akciju 1 na 1, ali minut kasnije Еmbolo u 93. minutu sjajnim prodorom i lobom donosi konačnih 3:1 za Švajcarsku.