Поједини медији пренијели су вијест да је пјевачица Александра Пријовић ангажовала ИТ стручњака који ће са интернета избрисати све њене фотографије које су настале прије естетских интервенција.
Да ли је ово уопште могуће, да ли ће медији морати да уклоне слике са својих портала, и да ли ће фотографије бити уклоњене и са разних страница на друштвеним мрежама?
Све су то питања која се намећу, а на која је одговор покушао да да Никола Јагодић, стручњак за друштвене мреже, који је био гост емисије 150 минута.
"Шта се једном објави на интернету, заувијек остаје на интернету", започео је Јагодић.
То је донекле истина, у неким ситуацијама може да се интервенише када се прати извор, али када су у питању врло старе слике, изузетно је тешко да им се уђе у траг.
"Неко објави слику преко свог профила за који има шифру, ми морамо да контактирамо некога ко незаконито објави фотографију која нам смета, а главно питање је да ли ми можемо да дођемо до те особе", рекао је он.
"Особа која тражи да се њене слике обришу са Гугла, онда може да се контактира Гугл, али та особа мора да докаже да је то она и да су њене фотографије спорне јер утичу на њу на неки начин, па Гугл приступа брисању тих фотографија. То је мало компликовано, ми и немамо представу о томе и немогуће је објаснити људима колико је комплексно", истакао је Јагодић, преноси "Б92".