Ротори и бубњеви кочница израђени су од легуре челика, с мало антикорозивне обраде.
Након само неколико сати стајања у влажном окружењу (поготово у зимским мјесецима кад су кочнице изложене и соли), на њиховим ће се површинама почети развијати фини слој рђе. Наравно, што дуже аутомобил стоји, то постаје све горе, посебно на лоше дренажним паркинг површинама, које нису сухе. Корозија ће се ширити, а падају и способности кочница.
Када излазите први пут након неколико дана или седмица, узмите себи времена да неколико пута лагано притиснете и отпустите папучицу кочнице прије него што кренете. Када кренете, учините исто, лагано ситисните кочницу, а притом пазите да не угрожавате никога у саобраћају, посебно све које возе иза вас.
Тако ћете уклонити површинску рђу с кочница, односно спријечити пад њихов перформанси када их будете требали. Такође, послушајте звук кочења, буде ли шкрипања и цвиљења и након што сте неколико пута притиснули кочницу, не би било лоше да вам стручњак погледа кочнице, преноси РевијаХАК.
Препоручљиво је прије дужег стајања, у вожњи, на некој сувој подлози такође лагано стиснути кочнице да их очистите од прљавштине.