Partizan i dalje maksimalan

• Извор: Б92
  • 31.10.2022. 10:47

Košarkaši Partizana savladali su Megu sa 86:76 u okviru petog kola ABA lige.

"Parni valjak" je tako ostao lider na tabeli sa pet pobjeda, dok je Mega zabilježila peti poraz.

Najefikasniji igrač u domaćem timu bio je Džejms Naneli sa 14 poena, a pratili su ga Koprivica, Papapetru i Egzum sa po 10 poena, dok ih je Madar dodao 9.

Kod Mege su se istakli Rudan sa 26 i Branković sa 17 poena.

Izabranici Željka Obradovića su nešto sporije ušli u utakmicu, što govori i zaostatak poslije prve četvrtine - 26:25.

Dobrim sekvencama Papapetrua, Madara, Egzuma i Nanelija, "crno-bijeli" su iz minuta u minut povećavali prednost.

Čak 14 poena prednosti pred posljednjih 10 minuta, nagovještavali su da će "parni valjak" rutinski završiti posao u Štark areni, ali nije bilo tako.

Linija visokih igrača "Branković - Rudan" terorisala je domaćina tokom čitavog meča.

Dvocifreno vođstvo Partizana se ekspresno pretvorilo u samo dva posjeda prednosti.

Serija izabranika Marka Baraća - 10:0, zakomplikovala je život "crno-bijelima", koji su od dobre pozicije, došli u izuzetno lošu.

Dalekom trojkom Anđušića, a zatim i Vukčevića, Partizan je ponovo stekao osjetniju prednost, te u nešto lakšem ritmu završio meč.

"Parni valjak" poslije pet kola ostaje prvi na tabeli ABA lige sa svim pobjedama, dok je Mega zakovana za dno sa skorom 0-5.

(FOTO: Tanjug/AP)