Никола Јокић је имао невјероватну сезону, док је његов тим само низао разочарања.
Био је јасно да су промјене неопходне и чини се да је тим из Колорада напокон ријешио да изгради конкурентан тим за нови НБА прстен, јер је ова сезона доказала да није довољно имати најбољег кошаркаша свијета у екипи, кад његови саиграчи нису спремни да помогну.
Денвер је као први корак предузео отпуштање дугогодишњег тренера Мајкла Мелоуна, а одмах за њим тим из Колорада напустио је и генерални менаџер Келвин Бут. На мјесто главног тренера привремено је стигао Дејвид Аделман, да би затим клуб ријешио да и наредне сезоне повјерење поклони овом младом стручњаку, док су ту и нови генерални менаџер. Бен Тензер стигао је као замјена за Бута, а онда је Денвер ријешио да га и задржи на тој позицији и сарађиваће још са Џоном Валасом.
Рекло би се да Тензер и Волас напорно раде на новој функцији, јер ће Никола Јокић наредне сезоне имати чак четворицу нових саиграча. И то чим је подвикнуо да ова екипа није довољно добра и да морају боље ако хоће до титуле. У тим је стигао Кем Џонсон, потом Брус Браун, Јонас Валанчиунас, а онда и Тим Хардавеј Јуниор. Тим су досад напустили Дарио Шарић и Мајкл Портер Џуниор, па Денвер показује да никако не губи вријеме и жели шампионски тим око момка који је просјечно биљежио трипл-дабл у сезони за нама.
Ко је Кем Џонсон?
Денвер није имао избор на НБА драфту, али сад чини најбоље што може да поправи ситуацију у тиму. Џонсон (29) је јавности са ових простора занимљив због чињеница да има хрватско поријекло, пошто је његова мајка из комшијске земље. Рођен је у Пенсилванији у граду Мун тауншип, али је Хрватска жељела да има овог момка у свом тиму, нарочито су постојале наде да би Дарио Шарић са којим је играо у Финиксу могао да има утицај и помогне му да одабере репрезентацију Хрватске, али је Џонсон изабрао САД.
Џонсон је изабран као 11. пик на НБА драфту 2019. од стране Минесоте, а у Денвер је стигао из Бруклина. У сезони за нама просјечно је биљежио скоро 19 поена, 4,3 скока и 3,4 асистенција, док је одиграо 57 утакмица и на терену је проводио 31,6 минута. Тим из Колорада полаже велике наде у овог момка, нарочито ако се узме у обзир да Мајкл Портер Џуниор није успио да оправда очекивања ове сезоне због непрестаних повреда са раменом.
Ко је Брус Браун?
У истом дану кад је најављен долазак Кема Џонсона, свега 10 минута касније стигао је и Брус Браун (28). Момак који је већ био у тиму Денвера и то у шампионској генерацији 2023, сада се вратио у екипу и можда ће поново бити срећне руке да донесе и нови прстен Николи Јокићу и Денверу. Браун је послије титуле пожелио да напусти Денвер, отишао је у Торонто за знато већу плату, али је потом прешао у Њу Орлеанс, па је утисак да се ни у једном од тимова није најбоље снашао.
Нема сумње да је Браун желио повратак у Денвер, с обзиром на то да да је у шампионској години биљежио 11,5 поена, 4,1 скок и 3,4 асистенције, док је на терену проводио 28,5 минута. Већ годину дана кансије његов просјек је смањен, а онда је у сезони за нама убацивао 8,3 поена, хватао четири лопте и дијелио двије асистенције, те пред њим неће бити лак пут да поново пронађе одговарајуће мјесто у тиму.
Ко је Јонас Валанчиунас?
Најзвучније име досадашње размјене Денвера је Јонас Валанчиунас. Досадашњи играч Сакрамента биће више него досљедна замјена Николи Јокићу. Можда у Кингсима није имао довољно простора за доминантну игру поред Домантаса Сабониса, али је показао да је на центарској линији са 33 године и даље спреман да постиже поене. Јокићу је била потребна замјена, а доласком Литванца можемо рећи да би Никола могао и да пресједи неколико мечева на клупи, без да брине да ли ће његов тим побиједити, јер је Валанчиунас спреман издржи да терет тима и велика очекивања.
Позиција петице дуго је била проблематична за тим Денвера, Дарио Шарић није обављао овај посао најбоље, па ће због тога бити у тиму Сакрамента, док је Валанчиунас на услузи клубу из Колорада. У сезони за нама Литванац је биљежио 10,4 поена, 7,7 скокова и двије асистенције за скоро 19 минута на терену, а одиграо је невјероватну 81 утакмицу.
Валанчиунас је од 2012. у НБА лиги, тад је каријеру започео у Торонту, а онда је послије седам година отишао у Мемфис, на двије сезоне. Послије тога три године је остао у Њу Орлеансу, док је у сезони за нама најприје заиграо за Вашингтон, а онда у другом дијелу сезоне за Сакраменто.
Ко је Тим Хардавеј Јуниор?
Денвер је поново у једном дану представио два појачања и послије Валанчиунаса у тим довео и тридесеттрогодишњака из Детроита Тима Хардавеја Јуниора. Играч на позицији бека и крила имао је веома добру сезону у за собом, просјечно је убацивао 11 поена, хватао 2,4 лопте и делио 1,6 асистенција по мечу, а додатно је важно истаћи да је одиграо и 77 утакмица и на свим мечевима био је стартер.
Оно што је занимљиво за долазак овог момка у тим, јесте да се његова плата неће рачунати у буџет, зато што је Денвер искористио "Мид левел еxептион" односно олакшицу. Долазак искусног НБА играча могао би да има велики значај за Денвер, макар због сигурности на терену, преноси Мондо.