Mundobasket

Novi debakl košarkašica BiH

• Извор: Агенције
  • 24.09.2022. 12:11

Košarkašice BiH pretrpjele su i treći poraz na Mundobasketu, a bolja od njih bila je Južna Koreja 99:66.

Izabranice Gorana Loja doživjele su još jedan ubjedljiv poraz i sada je plasman u četvrtfinale praktično nemoguća misija. Za to bi trebala BiH da pobijedi velesile SAD i Belgiju i da se poklope ostali rezultati. A to prema sadašnjem stanju stvari nije realno.

Držala se BiH dobro u prvom poluvremenu. Taj deo Korejke su dobile sa osam razlike (45:37). Međutim, nastavak je pokazao limitiranost ovog sastava.

Korejke su u trećoj četvrtini pokazale moć. Dobile su taj period 31:15, a od tada je prednost samo rasla do krajnjih +33.

U pobjedničkom sastavu Kang Li-Seul bila je najzapaženija sa 37 poena i osam skokova. Na drugoj strani Džons je zabilježila 21 poen i devet skokova.

(FOTO: Tanjug/AP)