NBA

Ništa od "metle", serija se vraća u Boston!

• Извор: sportklub.rs
  • 24.05.2023. 07:47

Košarkaši Boston Seltiksa uspjeli su da izbjegnu "čišćenje" i u četvrtoj utakmici finala istočne konferencije NBA lige u gostima su pobijedili Majami Hit 116:99 i rezultat u seriji smanjili na 3-1.

Ekipa iz Masačusetsa, koja je regularni dio sezone završila na drugom mjestu na Istoku, konačno je pokazala sa kakvim talentom i kvalitetom raspolaže i seriju je vratila na svoj teren.

Meloun o Jokiću:

Meloun o Jokiću: "Sa 136 kg, van forme, ko je tad rekao da će biti ovo što je sada, taj mnogo....

Nikad u istoriji se nije dogodilo da tim koji gubi sa 3-0 preokrene seriju, a ako neko to može onda su to Seltiksi. Utakmica broj pet na proramu je 26. maja u 2:30 časova.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena u kome je tim sa Flodire uspio da obezbijedi šest poena prednosti (56:50) u nastavku meča Seltiksi su demonstrirali igru koja se od njih očekivala od prve utakmice.

Jokić: Prvi sam među jednakima u klubu, ugledao sam se na Đokovića

Gosti su treći period dobili rezultatom 38:23, a ključna je bila serija 20:5 u prvom dijelu te dionice. Seltiksi su predvođeni Džejsonom Tejtumom zagospodarili terenom i bilo je samo pitanje trenutka kada će i definitivno da prelome duel.

Boston je novom serijom 12:0 početkom posljednje četvrtine obezbijedio ogormnih 17 poena viška 8100:83) i više se nije postvaljalo pitanje da li će se serija vratiti u „TG Garden“.

Tejtum je blistao sa 33 poena (4/8 za tri), 11 skokova i 7 asistencija i postao je drugi igrač na vječnoj listi Seltiksa po broju utakmica sa učinkom od 25+ poena, 10+ skokova i 5+ asistencija. To mu je uspjelo 16. put u karijeri, a Ispred njega je Leri Bird sa 26.

Jokić pomeo Lejkerse i odveo Denver u istorijsko finale

Džejlen Braunu je doadao 17 poena uz po 4 skoka i asistencije, Derik Vajt 16, a dvocifreni su bili još Grent Vilijams sa 14, Al Horford (7sk, 4as) sa 12 i Markus Smart sa 11 poena.

U poraženom timu Džimi Batler je zabilježio 29 poena (9/21 iz igre, 1/4 za tri), 9 skokova i 5 asistencija, Martin 16. Podbacili su Bam Adebajo sa samo 10 poena i Kajl Lauri sa 5 poena uz 8 skokova i 6 asistencija, dok je Nikola Jović na terenu bio 66 sekundi i imao je skok i jedan promašaj za tri poena.

• 22:45 Филм: Хазард (16+)

'' Филм: Хазард (16+)

• 00:45 Ноћни програм