NBA liga

Milvoki može i bez Janisa

• Извор: Б92
  • 04.12.2022. 12:31

Košarkaši Milvokija savladali su Šarlot rezultatom 105:96 u odsustvu Janisa Adetokumba.

Grčki košarkaš se muči sa povredom koljena, ali njegovo neigranje nije poremetilo ostatak ekipe koji se na najbolji način vratio nakon poraza od Lejkersa u prošlom meču.

Domaćin je vodio tek sporadično u prvoj četvrtini, ali su Baksi bili ti koji su tri i po četvrtine držali konce u svojim rukama i naposlijetku stigli do sigurne pobjede.

Predvodio ih je Bobi Portis sa 20 poena, osam skokova i sedam asistencija. Džordan Nvora je imao 17 poena i četiri skoka, dok su Dževon Karter i Bruk Lopes dodali po 14 usput punivši i ostale statističke kolone.

Kod Šarlota je Teri Rozir ubacio 26 poena i bio je najefikasniji pojedinac susreta, a pored toga je imao i pet skokova i četiri asistencije.

Milvoki i poslije ovog meča ostaje drugi na Istoku sa 16 pobjeda i šest poraza, dok je Šarlot treći otpozadi sa sedam pobjeda i 16 poraza.

U ostalim mečevima, Toronto je savladao Orlando rezultatom 121:108 (Paskal Siakam - 28p, 10as, 8sk), dok su Golden Stejt Voriorsi bili bolji od Hjustona rezultatom 120:101 (Endru Vigins - 36p, 5sk).