Престигао Спанулиса

Мајк Џејмс рекордер Евролиге - Монако бољи од Звезде!

• 07.03.2024. 21:09

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању Монаку у оквиру Евролиге – 98:80.

Утакмица ће дуго бити запамћена и по томе што је Мајк Џејмс оборио рекорд Василиса Спанулиса (4455) по броју датих поена у Евролиги и сада је на првом мјесту у историји.

Занимљиво је да је Џејмс са 87 утакмица мање од Грка успио да постигне више поена и заузме трон.

До свог 4456. поена Џејмс је стигао три минута и 53 секунде прије краја првог полувремена, када је погодио шут са дистанце преко Стефана Лазаревића.

Џејмс је завршио утакмицу са 20 поена и био је најефикаснији на утакмици. Код Црвене звезде најбољи је био Лука Митровић са 18 поена и 10 скокова, док је Јаго Матеус додао 16.

Црвена звезда се добро држала скоро три дионице, али је потом Окобо са двије тројке на почетку посљедње четвртине најавио да ће Монако до побједе јер су Кнежеви управо тада опет отишли на двоцифрену предност.

На крају Звезда није успела да се врати. Све је извјесније да Звезда неће успјети да уђе у 10 најбољих екипа ове сезоне у Евролиги.

Црвена звезда је сада на скору од 10 побједа и 18 пораза и заузима 16. позицију на табели.

• 10:40 Телетрговина