Premijer liga BiH

KKI "Vrbas" silan u Gradačcu: Švraka sa 45 poena "skresao krila" ekipi Zmaja

• 17.11.2022. 19:28

Igrači Košarkaškog kluba invalida "Vrbas" deklasirali su u Gradačcu domaći KIK "Zmaj" sa 82:61 (17:24, 27:16, 17:11,21:10) u ranije odgođenoj utakmici iz 3. kola Premijer lige BiH.

Svi igrači zaslužuju čestitke za slavlje u derbiju, a posebno se to odnosi na sjajnog Vladu Švraku koji je ubacio 45 poena i Elvir Modronja koji je meč okončao sa 30 poena.

Pobjeda dobija još više na težini kada se zna da u ekipi nije bilo trojice provjerenih igrača, kapitena Igora Ignjatovića potom Ante Štimca i Nenada Ritana.

Nije dobro počelo za Banjalučane u ovom okršaju, jer je rival poslije prvih 10 minuta vodio sa sedam razlike, 24:17. Ipak, u drugoj četvrtini zaigrali su kudikamo bolje, vrlo brzo su došli do rezultatskog preokreta i na odmor su otišli sa prednošću 44:40. Još angažovanije su izabranici trenera Aleksandra Vranješa zaigrali u trećem periodu, te su uoči posljednjih 10 minuta ovog derbija ušli sa „plus 10“, 61:51.

Veliki problem u tim trenucima za aktulene šampione bio je što su Biljana Nedić i Vlado Švraka imali po četiri lične greške. Na sreću to nije uticalo na konačan rasplet, jer su još silniji bili u tih 10 minuta i na kraju slavili sa ubjedljivih .

U narednom kolu koje je na programu u subotu, 19. novembra KKI “Vrbas” igra u Sarajevu protiv domaće ekipe 3K.