Не зна се више ни ко пије ни ко плаћа. Политичка заврзлама у Теслићу постала је толико запетљана да ни најупорнији више не могу похватати све конце. Теслићани су се посљедњих мјесеци нагледали свега. Још не могу да вјерују да су одборници двије сједнице одржали под сунцобранима на фудбалском стадиону. И то двојица на головима, јер због судских мјера забране не смију прићи један другом на 100 метара, а остали на сред стадиона.
"Распуштена банда, није у реду. Нема за омладину живота овдје никако", "Ништа нас овдје не може изненадити. Ми смо тако навикли. Све нам постаје нормално, свака дешавања да ли било лоше, народ се оглушио никог није брига ни за чим", "Да наставе радити док суд не промијени одлуку, шта ће друго", "Ово је срамота, на оваквој жеги да они засједају, боље им је да засједају тамо у Општини засједају", рекли су грађани за АТВ.
А чудима, изгледа, нема краја. У Градској управи двојица предсједника и потпредсједника Скупштине. И сви истовремено тврде да су баш они званични. Пресудио је суд. Предсједник је Драгутин Шкребић, а не Славен Јелић. А онда је Јелић брже боље закључао канцеларију да Шкребић не може ући и преузети дужност, па је Шкребић позвао полицију. И тако се наставило врело теслићко љето.
"То што је овај рекао шоу, шоу је нешто озбиљно. Ово је циркус неки дјечији или нешто", "Мени се чини да нико није управу. Мало неко више, али једни нису никако", говоре наши саговорници.
А и власт предовђена СДС-ом и опозиција на челу са СНСД-ом тврде да су управу. Ова политичка сапуница траје још од прошле године. Већина се више пута мијењала, прелетачи оптуживали за политичку трговину. Било је ту и хапшења, 400.000 марака пронађених у кући градоначелника Теслића, а онда су ипак градоначелник и двојица одборника пуштени да се бране са слободе. Све у свему – луда кућа.
"Пратим, молим се богу. И како гледате на све то? Ма шта ћу гледати ту, немам шта гледати", "Све је један принцип сличан свима. Волио би рећи грађанима, торбу на раме и у свијет. Ови млађи".
А одборници ће, све су прилике, умјесто у свијет, опет на фудбалски стадион. Могла би то постати уобичајена пракса све док трају судске мјере забране Мехмеду Дубравцу и Меши Јашаревићу.
Једино спортисти који тренирају на овом стадиону кажу да можда и није лоше што су сједнице баш ту. Ово је одлична прилика да се власт из прве руке увјери какво је стање на стадиону. Па можда од обећања о реконструкцији и буде нешто. За сада као да нико није примјетио ништа. Одборници овдје имају све што им је потребно, 100 метара растојања, сунцобране, воду и 15 руку да изгласају све што желе.