Palo više od 110 litara kiše po metru kvadratnom

Veliko nevrijeme pogodilo Trebinje, pričinjena velika šteta

  • 30.10.2018. 19:48

Malo ko je protekle noći u Trebinju mirno spavao. Palo je oko 110 litara kiše po metru kvadratnom, jaki udari vjetra stvorili su još veće probleme. Voda je ušla u nekoliko prizemnih objekata, nekima je pričinila i veću štetu. Gdje nije prodrla na vrata, jak vjetar ju je nanio preko krova.

"Noćas je bilo prilično vanredno, bukvalno se nije vidio prst pred okom. Nama je bila nervoza jer nam je beba mala, u sobi se sve dešavalo, potoci kiše su se slivali, nismo znali kako da savladamo. Sreća pa je prestala na vrijeme", istakla je Tanja Tomić Škero, naselje Pridvorci.

Voda je protekle noći ušla i u pogon trebinjske Industrije alata. Nisu imali vremena za izjavu pred kamerom. U telefonskom razgovoru su poručili da je situacija normalizovana nakon što su, sinoć, morali da obustave proizvodnju i ispumpavaju vodu iz pogona. 
I iza trebinjskih vatrogasaca je neprospavana noć.

"Velika količina oborniskih voda je krenula prema gradu, prema ulicama i objektima u gradu tako da smo čitavu noć radili na ispumpavanju vode iz objekata koji su bili ugroženi sa tim vodenim bujicama", istakao je Tripo Ćuk, komandir TVJ Trebinje.

Vjetar koji je duvao do 70 kilometara na čas stvarao je, takođe, probleme. Ulice su bile pune polomljenog granja i opalog lišća.

"To je prouzrokovalo dijelom ostajanje vode na saobraćajnicama i javnim površinama. Mi jutros odmah pri dolasku na posao intervenisali smo tako da je cijeli grad u funkciji, sistem radi u potpunosti!, istakao je Vlado Setnčić, RJ održavanje kanalizacije u Vodododu Trebinje. 

U proteklom mjesecu na Trebinje se sručilo oko 240 litara kiše, pet puta više nego u istom periodu prošle godine. Obilne padavine Trebinjcima su zamutile vodu za piće.
 
"Zbog preventive smo rekli da se voda prokuvava, mada ona je i sada poprilično bakteriološki i hemijski ispravna", istakao je Spaso Radović, direktor Vodovoda Trebinje. 

Prema podacima Hidroelektrana na Trebišnjici, međudotok u akumulaciju Trebinje je oko 250 kubnih metara u sekundi. Iz ovoga preduzeća poručuju da akumulacija Bileća ima dovoljno prostora da primi veće količine padavina. 
 

  • 23:00 Филм (12+)

    ''Филм (12+)

  • 01:00 Ноћни програм

    Ноћни програм