Premijer liga BiH

Remi Krupe i Tuzla sitija

• 03.04.2021. 17:42

Fudbaleri Krupe ni u četvrtom susretu na svom terenu protiv Tuzla sitija nisu uspjeli da dođu do pobjede, a imali su je "u džepu", pa su tako i dalje bez trijumfa ovog proljeća.

U pet utakmica Krupa je osvojila samo dva boda i ostala posljednja na tabeli.

Na drugoj strani, Tuzlaci su i dalje bez poraza otkako je sezona nastavljena. U šest utakmica, računajući tu i Kup, ostvarili su četiri pobjede i dva remija.

Krupa je povela golom Nemanje Vukmanovića u 65. minutu, ali nije izdržala, iako je od 50. minuta imala igrača više na terenu, pošto je zbog dva žuta kartona isključen Luka Lučić. U prvom minutu nadoknade Goran Brkić je spasao bod za Tuzlake i sačuvao im oreol nepobjedivosti.

Na "Tušnju" je Sloboda prekinula svoj neprijatan niz od pet uzastopnih poraza i pogotkom mladog Saše Maksimovića u 48. minutu savladala Željezničar.

Tim sa "Grbavice" i dalje igra veoma loše, ovo mu je osma utakmica bez trijumfa, a posljednju su ostvarili još 2. decembra, kada su u Mostaru bili bolji od Zrinjskog sa 2:1.

Ujedno, ovo je prva pobjeda Slobode nad Željezničarem od septembra 2017. godine, kada su, takođe, slavili sa 1:0.