Masters u Parizu

Hačanov savladao Đokovića za najveći uspjeh u karijeri!

• 04.11.2018. 16:55

Ruski teniser Karen Hačanov osvojio je prvu Masters titulu u karijeri. On je u finalu Mastersa u Parizu bio bolji od Novaka Đokovića u dva seta 7:5, 6:4.

Rus je u karijeri do sada osvojio tri titule i ne zna za poraz u finalima, a trofej u Parizu je prvi na turniru serije 1000.

Nekoliko puta je srpski teniser imao priliku da stigne do brejka na početku meča. Propustio je tri brejk lopte, ali je četvrtu uspio da pretvori u prednost koja je mogla da bude ključna u prvom setu i povede sa 3:1. Rus je ekspresno odgovorio i već u narednom gemu vratio brejk.

U završnici prvog dijela igre, 22-godišnji Rus je uspio da oduzme servis Novak, a zatim i riješi taj dio igre u svoju korist (7:5).

U drugom setu viđena je sigurnija igra mladog Rusa, poveo je sa 3:1 i do kraja meča održavao tu prednost.

Hačanov je do samog finala stigao dna impresivan način. On je pred početak turnira imao skor 3:16 protiv igrača iz Top 10, da bi u Parizu eliminisao Džona Iznera, Aleksandra Zvereva i Dominika Tima.

Prije ove sezone Hačanov je imao samo četiri pobjede na turnirima iz serije 1000, a ove ih ima već 16.