Rukomet

Srbija se pobjedom oprostila od Svjetskog prvenstva

• Извор: Б92
  • 13.12.2021. 20:14

Rukometašice Srbije savladale su Sloveniju 31:25, u posljednjem meču grupe 1 druge faze Svjetskog prvenstva.

Izabranice Uroša Bregara su se tako oprostile pobjedom od planetarne smotre i završile na trećem mjestu u grupi sa šest bodova.

One su ranije ostale bez šansi za četvrtfinale, u koje su se plasirale Francuska i Rusija, koje u međusobnom duelu odlučuju o prvom mjestu.

Srbija je, uprkos očiglednoj smjeni generacija, delovala sasvim dobro tokom većeg dijela prvenstva, a prilika za bolji rezultat propuštena je u duelu sa olimpijskim šampionkama, Francuskinjama.

Srpske reprezentativke su uspavano započele meč protiv Slovenije, dosta su grešile u prvih nekoliko minuta, a onda serijom 6:0 stekle prednost, koju nisu ispuštale do kraja meča.

Najefikasnija u redovima Srbije bila je Stoiljković sa osam golova. Pratile su je Kovačević sa šest, Janjušević sa pet, odnosno Kocić sa četiri pogodaka.

Kod Slovenije najbolje su bile Varagić sa pet, odnosno Kramar i Gros sa po četiri gola.

Tokom prvog poluvremena Slovenija je dva puta prilazila na -2, ali je Srbija te nalete uspijevala da odbije.

Srpkinje su furiozno završile prvih 30 minuta igre, vezale tri gola i sa prednošću od 19:14 otišle na pauzu.

Naročito dobar bio je trio Kovačević-Janjušević-Stoiljković, koji je postigao veći dio golova našeg tima.

Srbija nije popuštala ni u nastavku, samo je povećavala prednost i na kraju se trijumfom oprostila od Svjetskog prvenstva.