Premijer liga BiH

Sarajevo nastavilo seriju loših rezultata, tri boda s Koševa odnio Tuzla City

• Извор: Мондо.рс
  • 19.07.2021. 20:38

Loša serija Sarajeva s kraja prošle sezone, kada su uspjeli da "prokockaju" 13 bodova prednosti nad Borcem i prepuste titulu Banjalučanima, nastavljena je i na startu novog prvenstva.

Prvi put u istoriji, Sarajlije su pred domaćom publikom na "Koševu" doživjele poraz od Tuzla sitija, na čijoj klupi sjedi Husref Musemić, legenda sarajevskog kluba.

Već na startu susreta šok za pristalice "bordo" tima. Sulejman Krpić na asistenciju Mešinovića već u trećem minutu iskoristio je prvu pravu priliku i osigurao prednost Tuzli siti.

Zaigrali su domaći bolje nakon primljenog gola. Gosti nisu žurili, stekao se utisak da su zadovoljni stečenim vođstvom, pa su igrali onoliko koliko im je rival dozvolio.

Takva igra nije donijela mnogo prilika, ali jeste izjednačenje u 35. minutu. Numan Kurdić sjajno iskoristio centaršut Šabanovića i odlično glavom pogodio za izjednačenje.

Pokušavali su domaći u nastavku doći do potpunog preokreta, imali su nekoliko poluprilika, ali nije to bio pritisak kakav se očekivao. Kada Sarajevo nije iskoristilo svoje šanse, gosti jesu.

Mladi golman Sarajeva ponovo nije bio na visini zadatka. Kanurić je loše procijenio let lopte, Adnan Džafić se na drugoj stativi našao usamljen, te bez problema glavom postigao gol za novo vođstvo Tuzlaka.

Tražili su domaći u finišu penal, nakon starta Mehidića nad Fanimom, ali se sudija Sivac nije oglasio. Ostalo je 1:2.

Uvodna runda bh. elite biće kompletirana večeras, kada bude završen duel Veleža i povratnika u društvo najboljih, Posušja (21.00).

(Foto: Klix.ba)

• 13:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета сваки радни дан.

• 14:00 Емисија: Ћирилица (Р)

Провокативна питања и још провокативнији одговори, бујица опречних ставова и речи, теорије и докази, неоткривено – све носи уреднички потпис Марића који на интересантан начин сучељава различита мишљења и огољава стварност.

• 16:10 Наша Српска (Р)

''Сваког понедјељка у 18 часова и 20 минута у емисији 'Наша Српска' погледајте актуелне теме из привреде, туризма, здравља, културе и спорта из свих крајева наше земље.

• 16:30 Вијести у 16:30

• 17:00 Серија: Насљедници (12+) (Р)

''Данска серија 'Насљедници', отвара причу о породици познате и ексцентричне умјетнице, Веронике, која након смрти своју дјецу ставља на велики испит живота. Гро, Фредерик и Емил очекују праведну подјелу имања, но све што је мајка имала, оставља ванбрачој ћерци Сигне.

• 17:50 Путуј, пробај, заволи са Лазаром (Р)