Rukomet

Šampionski triler u dvorani Borik (VIDEO)

• 14.05.2022. 19:53

Rukometaši banjalučkog Borca novi su šampioni Premijer lige BiH.

"Crveno plavi" poraženi su od ekipe Gračanice (24:26), ali im je na ruku išla pobjeda Iskre nad tuzlanskom Slobodom (24:23).

Rukometaši Borca ishod utakmice u Bugojnu sačekali su na terenu dvorane Borik nakon čega je usljedilo veliko slavlje.

Veliki ulog utakmice, upotpunjen velikom podrškom sa tribina najvjernijih navijača, kao da je postavio dodatni pritisak na leđa mladih igrača lidera Premijer lige, koji su, i pored toga, bolje otvorili meč i u prva četiri minuta dolaze do prednosti 2:0. Gosti su uzvratili serijom 3:2 i u sedmom minutu preokrenuli rezultat u svoju korist. U narednim minutama igralo se gol za gol, da bi u 12 minutu Vlado Draganić vratio prednost Banjalučanima, 7:6. Odmah uzvraćaju gosti i I 18. minutu prvi put dolaze do dva gola prednosti, 10:8, što je bio znak Mirku Mikiću da zatraži minut odmora. Sa dva vezana gola Miljkovića i Milićevića, crveno-plavi dva minuta kasnije dolaze do izjednačenja. Do odlaska na odmor igrači Gračanice uspjeli su vratiti prednost,13:12.

Nakon tri minuta nastavka, ekipa Damira Doborca imala je isto toliko golova prednosti, 15:12, zbog čega je Mirko Mikić morao reagovati tajm-autom. Zaustavili su domaći nalet gostiju, smanjili na minimalan zaostatak, ali, do 44. minuta i pogotka Milićevića, nikako nisu uspijevali doći i do izjednačenja. Tada je jedan od najefikasnijih rukometaša Borca m:tel ove sezone postigao gol za 17:17. U drugom poluvremenu Subotića je na golu zamijenio Berin Brkić, koji je svojom petom odbranom u 46. minutu omogućio svojim saigračima napad za vođstvo, što je iskoristio Luka Perić i golom sa igračem manje dovodi svoj tim ponovo u prednost, 19:18. Proključao je tada “Borik”, ali to kao da je dalo krila gostima koji u naredna četiri minuta prave seriju 4:0 i ponovo odlaze na plus tri.

Na isteku 50. minuta trener domaćih ponovo traži minut odmora, ali nije uspio zaustaviti odlične goste koji su zadržali prednost do kraja i zasluženo slavili pobjedu.

Nakon posljednjeg zvižduka, svi u taboru novog šampiona BiH pratili su rezultat u Bugojnu, a nakon isteka 60 minuta, sve je bilo spremno za veliko slavlje.

Ova titula još je vrijednija jer je osvojena sa izuzetno mladim sastavom, istovremeno oslabljenim neigranjem nekolicine nosilaca igre zbog brojnih povreda.

• 14:45 Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

''''''''''Серија: Од јутра до сутра (12+)

• 15:30 Серија: Крваво цвијеће (12+)